Aktualnie czytasz:
Szczecin: Jest koncepcja nowego mostu
0

Za pięć lat szczecinianie przejadą przez Odrę Zachodnia po nowej przeprawie. W centrym miasta powstanie Most Kłodny, który połączy Łasztownię ze Starym Miastem.

Nowy most będzie mieć długość ponad 150 metrów, zaś jego pylon 100 metrów wysokości. Most powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącej Trasy Zamkowej. To właśnie tędy odbywa się ruch tranzytowy.

Jak zapewnia prezydent miasta Piotr Krzystek, Most Kłodny przywróci wyspę Łasztownię miastu. Kilka lat temu była to przestrzeń portowa, teraz modernizowane są tam bulwary i powstaje marina. Dziś ta przestrzeń wraca do miasta. Jest wykorzystywana podczas dużych imprez, które są organizowane nad rzeką i to wymaga odpowiedniego skomunikowania.

Cechą charakterystyczną mostu będzie jego pylon umieszczony po stronie Łasztowni. To symboliczne zwrócenie uwagi, na ten teren. Most Kłodny będzie pierwszą po wojnie większą inwestycją w obrębie Starówki i Trasy Zamkowej. Wygląd mostu nawiązuje do żagla. Proste mosty pylonowe budowane są często na autostradach, ten most natomiast jest niestandardowy i dużo bardziej finezyjny. Nowy most, oprócz pasów dla ruchu samochodowego, będzie mieć także torowisko tramwajowe, oraz dwukierunkową ścieżkę rowerową, a także szeroki chodnik.

 
Czytaj
REKLAMA

Pokochaj całą rodzinę Suzuki GSX-S

Sezon w Suzuki trwa przez cały rok. Dlatego już teraz skorzystaj z wyjątkowej oferty na zakup dowolnego motocykla z rodziny GSX-S z rabatem do 5000 zł!Przyjmij zaproszenie do naszego grona dzięki GSX-S 125 na prawo jazdy B. Polub inspirowanego sportowymi emocjami GSX-S 750. Pokochaj bezkompromisowego GSX-S 1000.Advertisement

Wartość umowy to blisko 4,8 mln zł. Na stworzenie projektu firma ma czas do grudnia 2016 r. Nowy most ma być realizowany w ramach projektu inwestycyjnego, jakim jest modernizacja dostępu drogowego do portu w Szczecinie – to pierwsza inwestycja, którą zaplanowano.

fot.: www.szczecin.pl

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%