Szczecin: Jest koncepcja nowego mostu

Za pięć lat szczecinianie przejadą przez Odrę Zachodnia po nowej przeprawie. W centrym miasta powstanie Most Kłodny, który połączy Łasztownię ze Starym Miastem.

Nowy most będzie mieć długość ponad 150 metrów, zaś jego pylon 100 metrów wysokości. Most powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącej Trasy Zamkowej. To właśnie tędy odbywa się ruch tranzytowy.

Jak zapewnia prezydent miasta Piotr Krzystek, Most Kłodny przywróci wyspę Łasztownię miastu. Kilka lat temu była to przestrzeń portowa, teraz modernizowane są tam bulwary i powstaje marina. Dziś ta przestrzeń wraca do miasta. Jest wykorzystywana podczas dużych imprez, które są organizowane nad rzeką i to wymaga odpowiedniego skomunikowania.

Cechą charakterystyczną mostu będzie jego pylon umieszczony po stronie Łasztowni. To symboliczne zwrócenie uwagi, na ten teren. Most Kłodny będzie pierwszą po wojnie większą inwestycją w obrębie Starówki i Trasy Zamkowej. Wygląd mostu nawiązuje do żagla. Proste mosty pylonowe budowane są często na autostradach, ten most natomiast jest niestandardowy i dużo bardziej finezyjny. Nowy most, oprócz pasów dla ruchu samochodowego, będzie mieć także torowisko tramwajowe, oraz dwukierunkową ścieżkę rowerową, a także szeroki chodnik.

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

Wartość umowy to blisko 4,8 mln zł. Na stworzenie projektu firma ma czas do grudnia 2016 r. Nowy most ma być realizowany w ramach projektu inwestycyjnego, jakim jest modernizacja dostępu drogowego do portu w Szczecinie - to pierwsza inwestycja, którą zaplanowano.

fot.: www.szczecin.pl

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button