Aktualnie czytasz:
Szczecin: Jest koncepcja nowego mostu
0

Za pięć lat szczecinianie przejadą przez Odrę Zachodnia po nowej przeprawie. W centrym miasta powstanie Most Kłodny, który połączy Łasztownię ze Starym Miastem.

Nowy most będzie mieć długość ponad 150 metrów, zaś jego pylon 100 metrów wysokości. Most powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącej Trasy Zamkowej. To właśnie tędy odbywa się ruch tranzytowy.

Jak zapewnia prezydent miasta Piotr Krzystek, Most Kłodny przywróci wyspę Łasztownię miastu. Kilka lat temu była to przestrzeń portowa, teraz modernizowane są tam bulwary i powstaje marina. Dziś ta przestrzeń wraca do miasta. Jest wykorzystywana podczas dużych imprez, które są organizowane nad rzeką i to wymaga odpowiedniego skomunikowania.

Cechą charakterystyczną mostu będzie jego pylon umieszczony po stronie Łasztowni. To symboliczne zwrócenie uwagi, na ten teren. Most Kłodny będzie pierwszą po wojnie większą inwestycją w obrębie Starówki i Trasy Zamkowej. Wygląd mostu nawiązuje do żagla. Proste mosty pylonowe budowane są często na autostradach, ten most natomiast jest niestandardowy i dużo bardziej finezyjny. Nowy most, oprócz pasów dla ruchu samochodowego, będzie mieć także torowisko tramwajowe, oraz dwukierunkową ścieżkę rowerową, a także szeroki chodnik.

 
Czytaj
REKLAMA

SUZUKI TRAVEL PACK EDYCJA SPECJALNA

Wybierz wymarzony motocykl Suzuki. Teraz ze specjalnym pakietem wyposażenia Travel Pack.Advertisement

Wartość umowy to blisko 4,8 mln zł. Na stworzenie projektu firma ma czas do grudnia 2016 r. Nowy most ma być realizowany w ramach projektu inwestycyjnego, jakim jest modernizacja dostępu drogowego do portu w Szczecinie - to pierwsza inwestycja, którą zaplanowano.

fot.: www.szczecin.pl

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%