Honda NT1100: nowy motocykl oficjalnie potwierdzony. Kiedy premiera?

Szosowy turystyk z ergonomią motocykla adventure?

W skrócie
  • Honda potwierdza nowy turystyczny model motocykla na 2022 rok
  • Premiera już za kilka dni!

I stało się, że nadszedł w końcu moment, w którym Honda przerwała milczenie i opublikowała oficjalną zapowiedź nowego turystycznego motocykla szosowego. Sprzęt, tak jak wynikało z wcześniejszych doniesień, będzie oparty na bazie pochodzącej w prostej linii z modelu CRF1100L Africa Twin. Kiedy premiera?

To już prawie rok od pierwszych pogłosek i wycieków dotyczących nowego motocykla w ofercie Hondy. Zważywszy na fakt, że takie sprzęty jak Crosstourer, Crossrunner, a nawet VFR 800, czy NT700V Deauville wypadły z portfolio marki, to aż się prosiło by pojawił się motocykl w pewien sposób zastępujący te modele i uzupełniający adventure`ową Africę Twin o typowo szosową wersję.

Mając taki napęd w swoim arsenale, Honda nie mogła przecież ściągnąć cugli i ograniczyć się wyłącznie do Afriki oraz dużej Rebelki. Mamy także wrażenie, że nowa Honda NT1100 to nie ostatni motocykl oparty na tej bardzo udanej i uniwersalnej bazie.

Przeczytaj też:

Nowy motocykl sportowo-turystyczny Hondy na bazie CRF 1100L Africa Twin? Nadjeżdża Honda NT 1100!

I tak oto mamy potwierdzenie, tego o czym robiło się coraz głośniej za kulisami. Honda opublikowała wideo-zapowiedź nowego turystycznego modelu. Choć na razie jest bardzo skąpo i ciężko o detale, to dobrą wiadomością jest fakt, że oficjalna światowa premiera już za chwilę. 

Zwiastun wideo oczywiście nie pokazuje pełnego ujęcia motocykla, a jedynie kilka detali i odległych widoków mających na celu oddać charakter nowego motocykla. Zgodnie z naszymi wcześniejszymi przypuszczeniami kształt nadwozia wydaje się mieć swoje korzenie w koncepcie CB4X, z półowiewką, odsłoniętym silnikiem i lekko podniesionym zawieszeniem. Będzie to zatem motocykl, którego zadaniem ma być walka o kawałek tortu z takimi sprzętami jak Yamaha Tracer, BMW S 1000 XR i F 900 XR, Kawasaki Versys 1000 i np. Triumph Tiger Sport. Wyprostowana pozycja i lusterka montowane na kierownicy zdradzają, że NT1100 będzie nawiązywać do motocykli typowo szosowych, ale czerpiących z klasy adventure.

Przeczytaj też:

Nowa Honda Africa Twin 2022: Co się zmieni w kultowym motocyklu adventure?

Już za kilka dni dowiemy się więcej na temat nowego dwucylindrowego turystyka ze skrzynią DTC. Jak będzie wyglądać nowy motocykl? Czy tak jak na grafice otwierającej? A może podobnie do najnowszych renderów upodabniających nowy model do maxiskutera X-Adv 750? Tego dowiemy się już za moment.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Piotr Ganczarski

Z wykształcenia inżynier mechaniki i budowy maszyn. Motocykle są jego życiowym przekleństwem i chorą miłością. Buduje, przerabia i remontuje jednoślady. Zarówno te nowsze, jak i starsze. Fan motoryzacji i podróżowania na różne sposoby. Oprócz tego lubi pohasać na rowerze i przeczytać dobrą książkę.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button