Absolutna nowość: Motocykle Zontes klasy 125 Euro 5 już dostępne.

Oferta budzących spore zainteresowanie motocykli Zontes została właśnie poszerzona o cztery ciekawe propozycje segmentu 125 cm3. Do motocykli klasy 310, które spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem na polskim rynku, dołącza gama pojazdów pozwalających na czerpanie radości z jazdy bez posiadania motocyklowego prawa jazdy.


Jednośladowe nowości Zontes to modele Z125 U, Z125 Z2, oraz Z125 G1 w dwóch wersjach – z frezowanymi kołami ze stopów lekkich oraz bezdętkowymi obręczami szprychowymi.  Wszystkie cztery motocykle oparte są na nowoczesnej platformie jaką jest chłodzona cieczą jednostka napędowa z czterozaworową głowicą z rozrządem DOHC. Silnik posiada 6-biegową skrzynię oraz sprzęgło antyhoppingowe i generuje 14,6 KM przy 8500 obrotów. Dzięki wysokim osiągom, dorównującym maksymalnym parametrom określonym przez przepisy homologacyjne dla motocykli klasy 125, zyskujemy pewność, że dynamika jazdy prezentować się będzie na najwyższym poziomie. Bogate wyposażenie z oświetleniem w technologii FullLed i zaawansowanym układem ABS marki Bosch na czele, sprawia, że motocykle Zontes serii Z125 mogą z powodzeniem konkurować z każdym motocyklem tej klasy. Nawet z motocyklami z tzw. segmentu premium.

Do wyboru mamy dwie odmiany sportowych, miejskich streetfighterów oraz neo-scramblera w dwóch wersjach. Każda z tych maszyn odznacza się wyszukanym, dopracowanym i oryginalnym designem, najwyższą jakością wykonania i rozbudowanym wyposażeniem standardowym – do takiego stanu rzeczy zdążyła nas już przyzwyczaić dostępna od tego sezonu seria Zontesów 310.

Oprócz wspomnianych nowinek technologicznych w postaci układu ABS czy oświetlenia LED, na wyposażeniu każdej z maszyn znajdują się również rozbudowane wyświetlacze LCD w kokpicie, a także wytrzymałe gmole ochronne ze zintegrowanymi crash-padami.

Wszystko to sprawia, że motocykle Zontes serii 125 świetnie sprawdzą się zarówno jako jednoślady dla zaawansowanych i już „sprofilowanych” motocyklistów, jak i pojazdy służące do stawiania pierwszych kroków w motocyklowym świecie i szkół nauki jazdy.

Co niezwykle ważne, seria Z125, pomimo bogatego wyposażenia i zastosowania szeregu zaawansowanych autorskich rozwiązań, jest utrzymana na bardzo konkurencyjnym pułapie cenowym.

Motocykle Zontes serii Z125 są już dostępne w salonach sieci dealerskiej Zontes Polska, a patrząc na same fotki nie możemy się doczekać by sprawdzić jak prezentują się na żywo oraz oczywiście – co najważniejsze – jak jeżdżą.
Więcej informacji o motocyklach Zontes znajdziecie na www.zontespolska.pl

Jeśli ktoś jeszcze nie spotkał się z marką Zontes, to przybliżamy kilka faktów o tym ciekawym producencie:

Motocykle sygnowane marką ZONTES, to najbardziej zaawansowany technologicznie projekt realizowany przez fabrykę Guangdong Tayo Motorcycle Technology.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Firma została założona w 2003 roku z kapitałem przekraczającym 400 MLN USD.

Fabryka motocykli zajmuje powierzchnie 400 000 metrów kwadratowych i zatrudnia ponad 1600 pracowników. W samym dziale rozwoju produktu, zatrudnionych jest blisko 500 pracowników i są to ponoć w głównej mierze inżynierzy i projektanci. Producent korzysta z własnego parku maszyn do produkcji osprzętu dla swoich motocykli. Widać to choćby po takich detalach jak stelaże podnóżków, pompy i klamki, czy obudowy przełączników.

Zontes to jedna z głównych marek azjatyckiego producenta, który zajmuje się produkcją średniej wielkości motocykli.

Piotr Ganczarski

Z wykształcenia inżynier mechaniki i budowy maszyn. Motocykle są jego życiowym przekleństwem i chorą miłością. Buduje, przerabia i remontuje jednoślady. Zarówno te nowsze, jak i starsze. Fan motoryzacji i podróżowania na różne sposoby. Oprócz tego lubi pohasać na rowerze i przeczytać dobrą książkę.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button