Aktualnie czytasz:
Zipp Volteno (skuter elektryczny): Prezentacja Skuterowo.com
2

Czy rezultatem eko-tendu będzie nie tylko większa popularność samochodów, ale także skuterów elektrycznych? Dość nowatorski i oryginalny pomysł pokazuje Zipp prezentując model Volteno będący motorowerem o napędzie „z gniazdka”.

Póki co Skuterowo.com nie dosiadło testowego egzemplarza Zippa Volteno. Najbardziej interesującym parametrem użytkowym dla nas będzie sprawdzenie realnego zasięgu tego skutera. Jeśli jest w stanie zapewnić na jednym ładowaniu więcej, niż 50 km to może okazać się bardzo ciekawym wyborem dla eco – pragmatyków, a może bardziej pragmatyczek. Nie ma co ukrywać – jest to pojazd raczej dedykowany płci pięknej.

Według danych katalogowych Zipp Volteno rozpędza się do 45 km/h ważąc 99 kg. Posiada dwa niewielkie koła o średnicy 10 cali.

[nggallery id=396]

 
Czytaj
REKLAMA

Wybierasz stylowe dwa koła czy mocarne trzy? Peugeot Django 125 i Metropolis 400 na prawo jazdy B!

Dzięki Peugeot możesz się wyróżnić. Wybierz Peugeot Django 125 lub trójkołowy skuter Metropolis 400. Do prowadzenia obu wystarcza jedynie prawo jazdy kategorii B.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
100%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
 • Zdjęcie profilowe paci
  24 lutego 2015 at 09:40

  Jest to dobra oferta na krótkie trasy aczkolwiek żywotność akumulatorów i zasięg pozostawiają wiele do życzenia,jak do miasta super sprawa przyspieszenie do tych 45kmh jak dobre 50cm w 2t po zmianie sterownika na odblokowany latanie z prędkością 70 nie stanowi problemu ale kosztem zasięgu puki co lepszą propozycja są hybrydy ale ich cena zabija na starcie:)Czekam na lepsze aku[zasięg i żywotność] i wtedy taki pojazd który można naładować pod blokiem z przedłużacza będzie bezkonkurencyjny.hybryda;
  http://www.bikez.com/motorcycles/aspes_vega_hybrid_50_2014.php

 • Pat
  30 sierpnia 2017 at 10:30

  Widać wyraźnie w jakim kierunku zmierza motoryzacja. O ile do motocykli elektrycznych podchodzę z dystansem o tyle skuter uważam za świetny pomysł. I tak głównie służy do krótki podróży najczęściej po mieście więc zasięg jest wystarczający. Czekam na to co pokażą inni producenci. Barton ma już w ofercie Firefoxa, Romet czy Junak chyba jeszcze nie zdecydowali się na taki ruch.