Zipp Volteno (skuter elektryczny): Prezentacja Skuterowo.com

Czy rezultatem eko-tendu będzie nie tylko większa popularność samochodów, ale także skuterów elektrycznych? Dość nowatorski i oryginalny pomysł pokazuje Zipp prezentując model Volteno będący motorowerem o napędzie "z gniazdka".

Póki co Skuterowo.com nie dosiadło testowego egzemplarza Zippa Volteno. Najbardziej interesującym parametrem użytkowym dla nas będzie sprawdzenie realnego zasięgu tego skutera. Jeśli jest w stanie zapewnić na jednym ładowaniu więcej, niż 50 km to może okazać się bardzo ciekawym wyborem dla eco - pragmatyków, a może bardziej pragmatyczek. Nie ma co ukrywać - jest to pojazd raczej dedykowany płci pięknej.

Według danych katalogowych Zipp Volteno rozpędza się do 45 km/h ważąc 99 kg. Posiada dwa niewielkie koła o średnicy 10 cali.

[nggallery id=396]
REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Inne publikacje na ten temat:

2 opinii

  1. Jest to dobra oferta na krótkie trasy aczkolwiek żywotność akumulatorów i zasięg pozostawiają wiele do życzenia,jak do miasta super sprawa przyspieszenie do tych 45kmh jak dobre 50cm w 2t po zmianie sterownika na odblokowany latanie z prędkością 70 nie stanowi problemu ale kosztem zasięgu puki co lepszą propozycja są hybrydy ale ich cena zabija na starcie:)Czekam na lepsze aku[zasięg i żywotność] i wtedy taki pojazd który można naładować pod blokiem z przedłużacza będzie bezkonkurencyjny.hybryda;
    http://www.bikez.com/motorcycles/aspes_vega_hybrid_50_2014.php

  2. Widać wyraźnie w jakim kierunku zmierza motoryzacja. O ile do motocykli elektrycznych podchodzę z dystansem o tyle skuter uważam za świetny pomysł. I tak głównie służy do krótki podróży najczęściej po mieście więc zasięg jest wystarczający. Czekam na to co pokażą inni producenci. Barton ma już w ofercie Firefoxa, Romet czy Junak chyba jeszcze nie zdecydowali się na taki ruch.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button