Zipp Volteno (skuter elektryczny): Prezentacja Skuterowo.com

Czy rezultatem eko-tendu będzie nie tylko większa popularność samochodów, ale także skuterów elektrycznych? Dość nowatorski i oryginalny pomysł pokazuje Zipp prezentując model Volteno będący motorowerem o napędzie “z gniazdka”.

Póki co Skuterowo.com nie dosiadło testowego egzemplarza Zippa Volteno. Najbardziej interesującym parametrem użytkowym dla nas będzie sprawdzenie realnego zasięgu tego skutera. Jeśli jest w stanie zapewnić na jednym ładowaniu więcej, niż 50 km to może okazać się bardzo ciekawym wyborem dla eco – pragmatyków, a może bardziej pragmatyczek. Nie ma co ukrywać – jest to pojazd raczej dedykowany płci pięknej.

Według danych katalogowych Zipp Volteno rozpędza się do 45 km/h ważąc 99 kg. Posiada dwa niewielkie koła o średnicy 10 cali.

[nggallery id=396]

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

2 opinii

  1. Jest to dobra oferta na krótkie trasy aczkolwiek żywotność akumulatorów i zasięg pozostawiają wiele do życzenia,jak do miasta super sprawa przyspieszenie do tych 45kmh jak dobre 50cm w 2t po zmianie sterownika na odblokowany latanie z prędkością 70 nie stanowi problemu ale kosztem zasięgu puki co lepszą propozycja są hybrydy ale ich cena zabija na starcie:)Czekam na lepsze aku[zasięg i żywotność] i wtedy taki pojazd który można naładować pod blokiem z przedłużacza będzie bezkonkurencyjny.hybryda;
    http://www.bikez.com/motorcycles/aspes_vega_hybrid_50_2014.php

  2. Widać wyraźnie w jakim kierunku zmierza motoryzacja. O ile do motocykli elektrycznych podchodzę z dystansem o tyle skuter uważam za świetny pomysł. I tak głównie służy do krótki podróży najczęściej po mieście więc zasięg jest wystarczający. Czekam na to co pokażą inni producenci. Barton ma już w ofercie Firefoxa, Romet czy Junak chyba jeszcze nie zdecydowali się na taki ruch.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button