Zakup motocykla używanego: 3 nakedy, które zwróciły moją uwagę (Kawasaki Z 1000, Honda CB600 Hornet, Suzuki GS500)

Zima to dobry czas na rozejrzenie się za nowym sprzętem. I tak niewiele mamy do roboty, jeśli chodzi o motocykle, więc jest więcej czasu na to, by poszperać w internecie. Przeglądając oferty różnych sprzętów, postanowiłem zebrać 3 motocykle typu naked - Kawasaki Z 1000, Honda CB600 Hornet, Suzuki GS500 - które mnie zainteresowały.

Dużo ogłoszeń tyczy się motocykli sprowadzanych. O ile panuje opinia, że nie ma sensu wystawiać swojego motocykla na sprzedaż zimą, bo wiosną osiągnie większą cenę, o tyle handlarze i "sprowadzacze" motocykli nie mogą pozwolić sobie na kiszenie motocykli w garażach. Stąd też wysyp motocykli sprowadzanych, a raczej ich większa widoczność wśród małej liczby sprzętów od osób prywatnych.

Jednym z takich motocykli, które zwróciły moją uwagę jest piękny Kawasaki Z 1000 z rocznika 2004. Ten rasowy naked zbudowany został na podobieństwo streetfighterów. Jego cecha charakterystyczna? Na pewno piękne czterorurowe wydechy. O ile akcesoryjny tłumik renomowanej firmy jest plusem praktycznie każdego motocykla, tak minusem jeśli chodzi o Z 1000. Zobaczcie ten piękny, zadbany, sprowadzony z Niemiec egzemplarz. (aukcja - zdjęcie artykułowe nr 1)

z 1000

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Był litr, teraz kolej na średniaka. Niezawodny, ładny a do tego szybki i lekki - Honda Hornet. Motocykl tak dobry dla doświadczonego bikera, jak i dla początkującego, ale bardziej rozsądnego motocyklisty. Egzemplarz z Polski, zadbany, z ABSem, z kilkoma przeróbkami - być może świadczącymi o tym, że kiedyś spotkał się bliżej z asfaltem - prawy podnóżek nie ma śruby od dołu, nieoryginalne lusterka (oryginały są moim zdaniem strasznie paskudne), końcówki kierownicy oraz kierunkowskazy. Cały motocykl prezentuje się jednak solidnie i wygląda na zadbaną sztukę. (aukcja - zdjęcie artykułowe nr 2)

honda hornet

A teraz coś dla początkujących. Nieśmiertelny model Suzuki - GS 500. Stalowa rama, dwucylindrowa rzędówka, łatwe prowadzenie i niska cena zakupu oraz utrzymania - to na pewno duże plusy tego modelu. A egzemplarz? Wydaje się w stu procentach oryginalny, bardzo zadbany i bez przygodowy. Kolejny plusem jest to, że pochodzi z polskiego salonu. (aukcja - zdjęcie artykułowe nr 3)

gs 500

Żadnego z tych motocykli nie znam osobiście, ani osób, które je sprzedają. Nie gwarantuję też, że ich stan techniczny jest nienaganny i nie posiadają żadnych wad ukrytych. Po prostu, jeżeli szukałbym nowego motocykla typu naked, na pewno obejrzałbym któryś z tych egzemplarzy. Artykuł nie ma też na celu pomóc komuś w sprzedaży pojazdu.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button