Aktualnie czytasz:
Triumph otwiera nowa wystawę poświęconą historii legendarnego modelu Daytona
0

Daytona to nie tylko położony na Florydzie i jeden z najbardziej znanych torów wyścigowych. To także nazwa związanego z wyścigami jak mało który model brytyjskiego motocykla. Triumph Daytona został właśnie dodatkowo uhonorowany poświęconą mu wystawą, którą można obejrzeć w siedzibie producenta, przy fabryce w brytyjskim Hinckley. 

Nazwa linii modelowej brytyjskich wyścigówek wzięła się od owianego sławą wyścigu Daytona 200, który w 1966 roku wygrał Buddy Elmore, startując z 46. pozycji na Triumphie Tiger 100.
To nieprawdopodobne wydarzenie zapoczątkowało późniejsze pasmo sukcesów marki na torach całego świata oraz linię modeli wyścigowych Triumpha.


Jest to do tej pory największa wystawa poświęcona jednemu modelowi, jaką zorganizowano w fabrycznym muzeum Triumpha. Zwiedzający będą mieli okazji poznać bogatą historię modeli sygnowanych nazwą Daytona, które zdobyły całą masę mistrzowskich tytułów w przeróżnych kategoriach wyścigowych na przestrzeni ponad 50. lat. Całość obejmuje 14 sztuk różnych wersji wyścigowych Dayton. Od pierwszej Daytony 200, która w roku 1966 zdobywała mistrzowskie laury, przez kolejne historyczne modele, jak kultowa już Daytona 1200, po współczesne wyścigówki TT, na których w ostatnich latach zawodnicy zgarniali takiej tytuły jak mistrzostwo w klasie Supersport TT podczas wyścigów Isle of Man. Nie zabrakło również licencjonowanej wyścigówki kategorii Moto2, które obecnie konstruowane są w oparciu o silnik napędzający współczesne modele Daytona 765.

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

Wystawę będzie można zobaczyć jeszcze od sierpnia tego roku, więc jeśli będziecie mieli taką okazję to z pewnością warto.

 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Jaka jest Twoja reakcja?
100%
0%
0%