Skradziono unikalne motocykle crossowe o wartości 400 tysięcy złotych. Tragedia właściciela

Białe kruki motocrossu poszukiwane przez brytyjską policję. Wyznaczono nagrodę

W skrócie
  • W Wielkiej Brytanii skradziono kolekcję zabytkowych motocykli crossowych
  • Złodzieje trafili na bardzo wartościowe okazy należące do legendarnego zawodnika GP Keesa van der Vana

Wszyscy kochamy swoje jednoślady, a niestety część z nas zaznała goryczy związanej z kradzieżą ukochanej maszyny. Ale co ma powiedzieć właściciel tych białych kruków? Motocykle Keesa van der Vana zostały skradzione z prywatnej kolekcji. 

Do tragedii doszło w zeszłym tygodniu na terenie posiadłości jednego z pasjonatów motocyklowych. Złodzieje zostali zrejestrowani przez monitoring. Co ciekawe, kręcili się po ogrodzie przez około 40 minut, szukając wartościowych przedmiotów, co może świadczyć o tym, że nie wiedzieli czego szukać. Zaciekawił ich kontener transportowy stojący za domem. Po włamaniu do wnętrza, okazało się, że w środku stoją trzy zabytkowe motocykle crossowe. Złodzieje z dużym prawdopodobieństwem nie byli świadomi prawdziwej wartości znaleziska.

Skradziono prawdziwe perełki historii motocrossu

Był jej za to doskonale świadom ich właściciel Adrian Williams z angielskiego Reading. Dwa z tych motocykli - wyczynowe pięćsetki, które brały udział w MXGP należały do dawnej legendy motocrossu z lat 80. Keesa van der Vena. Z kolei kolejny był pieczołowicie odrestaurowanymi okazem kolekcjonerskim modelu 495 z 1984 roku. Ich łączna szacunkowa wartość jest określana na ok. 80 tysięcy funtów brytyjskich. Właściciel - pasjonat i kolekcjoner jest całkowicie załamany poniesioną stratą i nawołuje do ostrożności przy zakupie zabytkowych crossów w okazyjnych cenach.

„Zbierałem je przez lata, patrzenie na ich zniknięcie jest niszczące dla duszy. Myślę, że przyjechali żeby nas okraść, a motocykle okazały się ogromnym bonusem, kiedy rozcięli kontener. Myślimy, że nie znali jego zawartości, to było dla nich jak wygrana w jackpota". powiedział Adrian Williams

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

Społeczność motocrossowa w Wielkiej Brytanii wkroczyła do akcji, a wieści o kradzieży rozprzestrzeniły się po całym świecie. My mamy także nadzieję, że motocykle nie zostały skradzione na zamówienie z czarnego rynku. Brytyjska policja jest już w posiadaniu wszystkich informacji dotyczących skradzionych motocykli. Jest więc szansa na to, że uda się odzyskać wartościowe, a może nawet i bezcenne okazy.

Rodzina Williamsów wyznaczyła nagrodę w postaci 5 tysięcy funtów za informacje prowadzące do odzyskania motocykli. Wy także uważajacie na swoje maszyny, niezależnie od tego czy mają wartość kolekcjonerską, czy bezcenną wartość w Waszych sercach

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button