Setki motocyklistów na ulicach Waszyngtonu: Parada “Rolling Thunder” odbyła się pomimo braku zezwolenia. Wszystko by upamiętnić bohaterów wojennych. Nie obyło się niestety bez drogowego incydentu

Waszyngton, Stany Zjednoczone. Mimo braku odpowiedniego zezwolenia, setki motocyklistów przejechały ulicami Waszyngtonu w niedzielę (25 maja), w ramach corocznej parady “Rolling Thunder”.

Zakaz organizowania wydarzeń publicznych jest wciąz obowiązujący na teren USA. Pierwotnie doroczny rajd “Rolling Thunder” miał zostać odwołany ze względu na panującą pandemię koronawirusa. Przejazd motocyklistów odbywa się od 1988 r. z okazji Narodowego Dnia Pamięci (Memorial Day). Święto upamiętnia żołnierzy, którzy polegli, bądź zaginęli w boju oraz weteranów i jeńców wojennych.

Motocykliści, pomimo zakazu, oddolnie zorganizowali się by mimo wsyztsko nie pominąć ważnego dla wielu Amerykanów wydarzenia. Niestety nie obyło się bez drogowego incydentu, w którym ucierpiał motocyklista i osoba postronna.

[trending]

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button