125 ccm
Aktualnie czytasz:
Romet Ogar Legend 125 2017: modnie i klasycznie
2

Nowy Ogar Legend wygląda jakby powstał w garażu popularnego tunera. Niska kierownica, mięsiste opony, krótki zadupek. Wszystko to, co modne w nurcie neo-klasyków, ze szczyptą ekstrawagancji. I wszystko to dostępne z silnikiem 125 ccm.

Romet w tym roku uzupełnia ofertę motocykli „modnych”. Obok SCMB 250 i SCMB 125 pojawia się także Ogar Legend. Nietypowy, stawiający na wygląd i szeroko pojęty lans. Ale także niedrogi i dostępny na prawo jazdy kat. B.

W Romecie Ogar Legend przede wszystkim w oczy rzucają się bufiaste opony. 110/90 z przodu (!) i 130/80 z tyłu, do tego bardzo klasyczny bieżnik. Wygląda to świetnie, chociaż trzeba pamiętać, że tak szerokie ogumienie z przodu ma swoje konsekwencje. Romet Ogar Legend niechętnie zmienia kierunek i posiada ewidentny punkt „walenia się w zakręt”. To oczywiście kwestia przyzwyczajenia.

Niska kierownica i lusterka na jej końcach oraz ascetyczny zestaw przyrządów.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Co jeszcze? Widelec USD z przodu, 276 mm tarcza hamulcowa, układ C-ABS, oświetlenie LED i oczywiście jednostka napędowa spełniająca normy emisji spalin Euro4. Moc maksymalna na poziomie 8 KM. Prędkość jaką osiąga Ogar Legend to ok. 80 km/h, przy czym w tego typu motocyklu prędkość maksymalna nie jest najważniejsza.

Można za to przewieźć pasażera. Krótkie siedzenie może nie będzie najwygodniejsze, ale pasażerka doceni fakt, że wszyscy się za nami oglądają! Pozycja za sterami jest zaskakująco wygodna, mimo nisko zamontowanych końcówek kierownicy. Za to lusterka na ich końcach dają mało informacji nt. tego, co dzieje się za nami – koszt dobrego wyglądu.

 
Czytaj
REKLAMA

SUZUKI TRAVEL PACK EDYCJA SPECJALNA

Wybierz wymarzony motocykl Suzuki. Teraz ze specjalnym pakietem wyposażenia Travel Pack.Advertisement

Romet Ogar Legend 125 2017 8699 zł i to chyba najtańszy sposób na wejście w świat customów i cafe racerów z nowym pojazdem.

 

Jaka jest Twoja reakcja?
78%
3%
3%
 • Zdjęcie profilowe jas13
  7 czerwca 2017 at 09:43

  Cafe Racer jak sama nazwa wskazuje jest formą wyścigówki, przeznaczonej zazwyczaj do ścigania po prostej, od kawiarni do kawiarni.
  Dlatego opony nie muszą pozwalać na kręcenie kółek, a prędkość max. ma znaczenie
  Ten konkretny motocykl fajniej jakby był do wzięcia z silnikiem 200cc jak w Azji, a nie jakąś dychawiczną 125

 • Ariel
  12 czerwca 2017 at 08:18

  A kiedy będzie jakiś filmik na Youtube z rometem legend przetestowanym przez waszą redakcję? Nie mogę się doczekać. Pozdrawiam