Aktualnie czytasz:
PROGCDI i Skuter 4T: Test
10

Jak wszyscy wiemy są dostępne różnego rodzaju elektroniczne układy zapłonowe do naszych skuterów. Możemy kupić zwykły odblokowany lub sportowy ze zmienna charakterystyka z góry ustalona przez producenta.

Nowością tego roku jest moduł programowalny PROGCDI. Daje nam on możliwość ustalenia wyprzedzenia konta zapłonu przy danych ustalonych przez siebie obrotów. Nagrałem specjalnie do tego film by wytłumaczyć proste działanie tego urządzenia. Zapraszam do obejrzenia:

 
Czytaj
REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!

Schemat podłączenia jest bardzo prosty. Postępujemy według zamieszczonego schematu. Względem naszego standardowego CDI podpinamy dodatkowo + do naszego akumulatora oraz – .

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Nie radze podłączać minus do wtyczki modułu bo po włączeniu świateł będzie nam się skuter dusił z braku dobrego umasowania.(iskra nie będzie zbyt mocna).

Wszyscy czekają na opinie tego programowalnego urządzenia, pytają na forum jak się spisuje i co daje.

Sprawdziłem dokładnie u siebie w zwykłym chińskim skuterze o pojemności 72cc i efekt jest odczuwalny.Lepsza dynamika i reakcja na dodanie gazu.

Prędkość maksymalna troszkę nam wzrośnie ale nie ma co liczyć na cuda w granicach 90km/h czy 100km/h do tego potrzebne będzie sportowe przełożenie TOP RACING +18%.

Progcdi polepsza przede wszystkim dynamikę oraz reakcje na gaz dzięki precyzyjnemu procesorowym układzie sterującym.Pozwoli na również podnieść obroty silnika dzięki zmianie kata zapłonu przy wyższych obrotach.

Dobrym rozwiązaniem jest też funkcja blokady obrotów.Przyda nam się ona podczas docierania naszych dwóch kółek. Spokojnie możemy zablokować obroty np. na 6000 obr.

Oczywiście ten komputerek sprawdza sie bardzo dobrze jako obrotomierz. Pokazuje nam precyzyjnie obroty silnika co jest bardzo potrzebne gdy chcemy zestroić nasz układ napędowy.

Nie tylko można go wykorzystywać do jednostek 4T. Będzie pasował nawet do 2T dzięki zmianie w menu jednej opcji.

Według mnie każdy kto zwiększa osiągi swojego skutera powinien się zaopatrzyć w taki właśnie programowalny Progcdi.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
100%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
10 Komentarze