Prawo jazdy za 4 zł dziennie? Ciekawa propozycja rządowej pożyczki dla przyszłych kierowców

A gdyby tak państwo wspierało adeptów na kierowców w postaci bezkosztowej pożyczki z płatnością w wysokości 1 Euro dziennie? Taki program już ruszył. Niestety nie w Polsce a we Francji. Jak to wygląda i czy ma szansę na wprowadzenie również u nas? 

System dostępny jest dla osób w wieku od 15 do 25 lat i pozwala na sfinansowanie szkoleń oraz egzaminów na prawo jazdy kategorii A oraz B.

Jest to nic innego jak nieoprocentowana pożyczka, którą państwo francuskie przygotowało we współpracy z firmami działającymi w sektorze finansowym oraz szkołami jazdy. Pożyczka udzielana jest na kwoty 600, 800, 1000 lub 1200 euro na szkolenie podstawowe, a w przypadku niezdanego egzaminu można wnioskować o kolejne 300 euro na dodatkowe szkolenia.

>>Ile obecnie kosztuje egzamin na prawo jazdy w Polsce?<<

W programie mogą wziąć udział młode osoby, dla których pomoc finansowa w zdobyciu uprawnień to znaczne wsparcie portfela, a objęte są nim wyłącznie szkoły jazdy z certyfikatem jakości świadczonych usług.

Taki pomysł wydaje się być trafiony w dziesiątkę. Czy ma szansę zaistnieć także w innych krajach Europy, w tym w Polsce? Czas pokaże. My trzymamy za to kciuki.

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button