Aktualnie czytasz:
Prawo jazdy za 4 zł dziennie? Ciekawa propozycja rządowej pożyczki dla przyszłych kierowców
0

A gdyby tak państwo wspierało adeptów na kierowców w postaci bezkosztowej pożyczki z płatnością w wysokości 1 Euro dziennie? Taki program już ruszył. Niestety nie w Polsce a we Francji. Jak to wygląda i czy ma szansę na wprowadzenie również u nas? 

System dostępny jest dla osób w wieku od 15 do 25 lat i pozwala na sfinansowanie szkoleń oraz egzaminów na prawo jazdy kategorii A oraz B.

Jest to nic innego jak nieoprocentowana pożyczka, którą państwo francuskie przygotowało we współpracy z firmami działającymi w sektorze finansowym oraz szkołami jazdy. Pożyczka udzielana jest na kwoty 600, 800, 1000 lub 1200 euro na szkolenie podstawowe, a w przypadku niezdanego egzaminu można wnioskować o kolejne 300 euro na dodatkowe szkolenia.

>>Ile obecnie kosztuje egzamin na prawo jazdy w Polsce?<<

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

W programie mogą wziąć udział młode osoby, dla których pomoc finansowa w zdobyciu uprawnień to znaczne wsparcie portfela, a objęte są nim wyłącznie szkoły jazdy z certyfikatem jakości świadczonych usług.

Taki pomysł wydaje się być trafiony w dziesiątkę. Czy ma szansę zaistnieć także w innych krajach Europy, w tym w Polsce? Czas pokaże. My trzymamy za to kciuki.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
100%
0%