Aktualnie czytasz:
Prawo jazdy 2017: Czy nadal można redukować punkty karne? Ile trwa ich przedawnienie
0

Na przełomie roku 2016 i 2017 w mediach panowała ogromna dezinformacja dotycząca wejścia w życie nowych przepisów, które zmieniały sposób redukowania punktów karnych oraz miały likwidować kursy reedukacyjne dla łamiących przepisy. Tymczasem nadal możemy za sprawą wizyty w WORD zbić 6 punktów dwa razy do roku.

Warto podkreślić, że stare zasady będą obowiązywać aż do czerwca 2018 roku. Po tym czasie zostanie dokonana rewolucja. Niestety ciężko na tym etapie ocenić czy zmiany będą korzystne dla motocyklistów.

Przede wszystkim znikną kursy reedukacyjne za sprawą których można pozbyć się 6 punktów karnych. Z pewnością z tego faktu niezadowolone są środowiska związane z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego. Dlaczego? Bowiem ceny takich kursów są niczym innym jak haraczem w wysokości od 300 do 500 zł! Przy tym spotkania są prowadzone w sposób sztampowy i nudny. Kilka godzin „pogadanki” nie przekona do zmiany stylu jazdy nikogo.

 
Czytaj
REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

  • 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
  • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
    • jazdy testowe Triumph
    • grill
    • 20% rabatu na odzież

Od 2018 roku nie zmieni się liczba dopuszczalnych punktów karnych – 24. Po ich przekroczeniu jednak nie będziemy kierowani na ponowny egzamin, a na specjalny kurs (28 godzin + 500 zł) i badania psychologiczne. Jeśli przejdziemy je z pozytywnym wynikiem, wówczas zostaniemy poddani okresowi próby. Jeśli przez najbliższe 5 lat ponownie przekroczymy limit punktowy, wówczas zostaną odebrane nam uprawnienia do kierowania pojazdami wszystkich kategorii, jakie do tej pory posiadaliśmy. Aby je odzyskać będzie konieczny nie tylko ponowny egzamin w WORD, ale także kompleksowe szkolenie w zakresie teoretycznym i praktycznym. Zaczynamy swoją motoryzacyjną przygodę od zera.

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
11%
heh...
22%
Że co?
67%
Grrrr!
0%
Smutne
0%