Aktualnie czytasz:
Prawo jazdy 2017: Czy nadal można redukować punkty karne? Ile trwa ich przedawnienie
0

Na przełomie roku 2016 i 2017 w mediach panowała ogromna dezinformacja dotycząca wejścia w życie nowych przepisów, które zmieniały sposób redukowania punktów karnych oraz miały likwidować kursy reedukacyjne dla łamiących przepisy. Tymczasem nadal możemy za sprawą wizyty w WORD zbić 6 punktów dwa razy do roku.

Warto podkreślić, że stare zasady będą obowiązywać aż do czerwca 2018 roku. Po tym czasie zostanie dokonana rewolucja. Niestety ciężko na tym etapie ocenić czy zmiany będą korzystne dla motocyklistów.

Przede wszystkim znikną kursy reedukacyjne za sprawą których można pozbyć się 6 punktów karnych. Z pewnością z tego faktu niezadowolone są środowiska związane z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego. Dlaczego? Bowiem ceny takich kursów są niczym innym jak haraczem w wysokości od 300 do 500 zł! Przy tym spotkania są prowadzone w sposób sztampowy i nudny. Kilka godzin „pogadanki” nie przekona do zmiany stylu jazdy nikogo.

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

Od 2018 roku nie zmieni się liczba dopuszczalnych punktów karnych – 24. Po ich przekroczeniu jednak nie będziemy kierowani na ponowny egzamin, a na specjalny kurs (28 godzin + 500 zł) i badania psychologiczne. Jeśli przejdziemy je z pozytywnym wynikiem, wówczas zostaniemy poddani okresowi próby. Jeśli przez najbliższe 5 lat ponownie przekroczymy limit punktowy, wówczas zostaną odebrane nam uprawnienia do kierowania pojazdami wszystkich kategorii, jakie do tej pory posiadaliśmy. Aby je odzyskać będzie konieczny nie tylko ponowny egzamin w WORD, ale także kompleksowe szkolenie w zakresie teoretycznym i praktycznym. Zaczynamy swoją motoryzacyjną przygodę od zera.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
11%
22%
67%
0%
0%