Piątek, piąteczek, piątunio. Takiej reakcji na wypadek nie spodziewał się nikt!

O czarnym sporcie nie piszemy zbyt często, ale w takich przypadkach grzechem by było nie wspomnieć o sytuacji, do której doszło podczas piątkowego meczu pomiędzy RM Solar Falubaz Zielona Góra, a PGG ROW Rybnik. W trakcie 4. biegu doszło do zdarzenia w wyniku, którego Damian Pawliczak zaliczył wywrotkę. Jego reakcja zszokowała publiczność oraz medyków, którzy natychmiast do niego podbiegli.

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w trakcie meczu RM Solar Falubaz Zielona Góra, a PGG ROW Rybnik. Młodzieżowiec Falubazu na drugim okrążeniu 4. biegu najechał na tylne koło Siergieja Łogaczowa i stracił panowanie nad motocyklem. W wyniku tego zdarzenia, zawodnik odbił się od bandy i po kilkudziesięciu metrach wywrócił. Całość wyglądała dramatycznie, przynajmniej do momentu przybycia do zawodnika ratowników medycznych.

Według informacji udostępnionych przez WP.pl, zawodnik po podbiegnięciu do niego ratowników powiedział "- Co robię? Odpoczywam! Piątek, piąteczek, piątunio!". Tym zdaniem zawodnik rozłożył ratowników oraz cały stadion na łopatki, a zdjęcie reakcji na upadek młodzieżowca szybko zaczęło podbijać sieć.

Zawodnika RM Solar Falubaz Zielona Góra przed obrażeniami uratowała banda, po której ślizgał się przez kilkadziesiąt metrów. Energia została rozproszona w sposób książkowy przez co służby, ratownicy, kibice oraz włodarze klubu mogli tylko rozłożyć ręce i śmiać się razem z Pawliczakiem. Tym bardziej, że po wypadku zawodnik położył się na boku, oparł rękę o głowę i leżał zupełnie tak jakby odpoczywał w nadmorskim kurorcie.

Początkowo ratownicy obawiali się, że zawodnik doznał wstrząsu mózgu i jego reakcja związana jest właśnie z tym uderzeniem. Jednakże uśmiech na twarzy zawodnika oraz dalsze badania rozwiały czarny scenariusz.

Wyścig powtórzono a Damian Pawliczak dowiózł do linii mety dwa punkty z bonusem. Dodatkowo zawodnik wygrał bieg młodzieżowy, a mecz zakończył z dorobkiem pięciu punktów z bonusem.

Spotkanie dzięki świetnej formie zawodników zespołu RM Solar Falubaz Zielona Góra zakończyło się zwycięstwem zespołu z Zielonej Góry z wynikiem 57:33. Oprócz zwycięstwa punktowego Falubaz zgarnął również bonus za lepszy bilans dwumeczu,

 

 

 

Dodaj komentarz

lub

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button