Nowe pytania egzaminacyjne na prawo jazdy 2014: Nowa, większa baza

Z dużym prawdopodobieństwem, już od lipca 2014 ma powstać nowa baza pytań egzaminacyjnych na wszystkie kategorie prawa jazdy. Ma być ich więcej i mają być tworzone przez większą liczbę podmiotów. Czy będą jawne i dostępne np. online?

Na to ostatnie pytanie trudno póki co odpowiedzieć. Wspomniana jawność całej puli pytań wydaje się być najbardziej wyczekiwaną zmianą w aktualnie obowiązujących przepisach, która z pewnością wpłynęłaby na statystyki zdawalności egzaminów teoretycznych wszystkich kategorii prawa jazdy.

Według Ministerstwa Infrastruktury już wkrótce pytania mają zostać uspójnione pod względem trudności. Każdy z ośrodków ma też odtąd korzystać z jednej, centralnej bazy pytań. Takie rozwiązanie ma zapobiegać wpadkom i wszelkim kontrowersjom jakie budziły pytania konstruowane przez ITS oraz PWPW. Czy jednak egzamin teoretyczny będzie prostszy? Niekoniecznie. Ilość pytań wzrośnie bowiem o kolejne 3000 “łamigłówek”.

Leszek Śledziński

Emerytowany dziennikarz motoryzacyjny portalu Jednoślad.pl

Inne publikacje na ten temat:

1 opinia

  1. Jakie szczęście, że już w piątek (27 czerwiec) mam egzaminy na PW. Jeżeli uda mi się zdać chociaż teorię za pierwszym razem, to będę miał spokój przy A2 i A. Jedynie przy B.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button