Aktualnie czytasz:
Niemieckie autostrady płatne? Bundestag przegłosował
1

Bundestag przegłosował ustawę wprowadzającą opłaty za poruszanie się po niemieckich autostradach. Od 2019 roku zapłacimy nawet 25 euro. No, chyba że poruszamy się bardzo ekologicznym autem…

Sprawa jeszcze nie jest przesądzona, ponieważ ustawa musi zostać zatwierdzona przez Bundesrat (izbę parlamentu reprezentującą kraje związkowe Republiki). A tam już zapowiadany jest sprzeciw. Opłatom na niemieckich autostradach sprzeciwiają się też inne kraje Unii Europejskiej, a sama Unia zastrzega, że ceny powinny być różne dla pojazdów o różnej emisji spalin. Finalnie prędzej czy później ustawa wejdzie w życie.

Ceny? Ok. 25 euro za 5-dniową winietę na auto osobowe i nawet 130 euro za roczną winietę. Koszty mają być uzależnione od stopnia emisji spalin pojazdu. Obywatele Niemiec będą mogli ubiegać się o zwrot w postaci obniżonego podatku drogowego.

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

Opłaty na niemieckich autostradach mają pojawić się w 2019 roku. Czekać tylko, aż wprowadzą ograniczenia prędkości…

Foto: Champion

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
50%
heh...
38%
Że co?
13%
Grrrr!
0%
Smutne
0%