Aktualnie czytasz:
Niemieckie autostrady płatne? Bundestag przegłosował
1

Bundestag przegłosował ustawę wprowadzającą opłaty za poruszanie się po niemieckich autostradach. Od 2019 roku zapłacimy nawet 25 euro. No, chyba że poruszamy się bardzo ekologicznym autem...

Sprawa jeszcze nie jest przesądzona, ponieważ ustawa musi zostać zatwierdzona przez Bundesrat (izbę parlamentu reprezentującą kraje związkowe Republiki). A tam już zapowiadany jest sprzeciw. Opłatom na niemieckich autostradach sprzeciwiają się też inne kraje Unii Europejskiej, a sama Unia zastrzega, że ceny powinny być różne dla pojazdów o różnej emisji spalin. Finalnie prędzej czy później ustawa wejdzie w życie.

Ceny? Ok. 25 euro za 5-dniową winietę na auto osobowe i nawet 130 euro za roczną winietę. Koszty mają być uzależnione od stopnia emisji spalin pojazdu. Obywatele Niemiec będą mogli ubiegać się o zwrot w postaci obniżonego podatku drogowego.

Opłaty na niemieckich autostradach mają pojawić się w 2019 roku. Czekać tylko, aż wprowadzą ograniczenia prędkości...

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Foto: Champion

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
13%
0%