Motocykle Energica na rok 2020 zaprezentowane na targach EICMA 2019!

Asortyment Energica na rok 2020 rośnie w siłę dzięki doświadczeniom wyścigowym, a wszystkie nowe modele otrzymają akumulator litowo-polimerowy o mocy 21,5 kWh. To jest prawdziwa rewolucja, która zwiększa zasięg motocykli nawet do 400km.

Energica Motor Company to wiodący producent motocykli elektrycznych o najwyższych parametrach oraz jedyny dostawca motocykli do Mistrzostw Świata FIM Enel MotoE. Nowy akumulator dla modeli 2020 ma pojemność 21,5 kWh i jest prawdziwym przełomem jeżeli chodzi o rynek motocykli elektrycznych: „Jest to akumulator o największej pojemności i mocy, jaki kiedykolwiek zainstalowano w seryjnym motocyklu elektrycznym”, mówi dyrektor techniczny Energica Giampiero Testoni ”. 

Nowy akumulator dostępny będzie we wszystkich modelach 2020, a dla motocykli Ego i EsseEsse9 wciąż jako tańsza opcja dostępne będą wersje z akumulatorami o pojemności 13,4 kWh.

Dzięki nowej jednostce napędowej motocykle elektryczne wyprodukowane w Modenie uzyskują lepszy moment obrotowy – od 200 Nm do 215 Nm w zależności od modelu. Co więcej, modele na rok 2020 są o 5% lżejsze i mają o 60% większy zasięg. 

Zasięgi motocykli Energica z nowym akumulatorem na rok 2020 (testy zasięgu zostały przeprowadzane w rzeczywistych warunkach na rzeczywistych nawierzchniach).

  • Miasto: 400 km (249 mil)
  • Cykl mieszany: 230 km (143 mil)
  • Trasa: 180 km (112 mil)

Modele na rok 2020 można już zamawiać w salonie importera, produkcja przewidziana jest na styczeń a czas realizacji zamówienia to około 2 tygodnie. Ceny zaczynają się od 89 tyś złotych w zależności od modelu i konfiguracji. Importer dysponuje również egzemplarzem testowym. Więcej informacji: www.energicamotor.pl 

Elektryczne motocykle Energica 2020: Zdjęcia

[trending]

 

 

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button