125 ccm
Aktualnie czytasz:
Mandat życia: Pędził skuterem 125 z prędkością 299 km/h przez Bangkok?
0

Właściciel tego klasycznego skutera (Yamaha Filano 125) musiał się porządnie zdziwić, gdy dostał przesyłkę z policji, tudzież innego organu zarządzającego wlepianiem mandatów w Bangkoku. Otóż z danych zawartych w dowodzie przewinienia wynika, że skuterzysta pędził 299 km/h. 

Nie wiem jak wy, ale ja nigdy nie postrzegałem klasycznych skuterów klasy 125 jako demony prędkości. Wydawało mi się, że tu zawsze bardziej chodzi o styl niż o "performens". Jeden z mieszkańców Bangkoku podszedł do sprawy wyraźnie inaczej. Nie wiem jak tego dokonał i ile kasy wpakował w tuning, ale rozpędzenie wątło obudowanego skutera do prawie 300 km/h to, przyznacie, całkiem gruby wyczyn.

Oto Yamaha Filano 125 - ten nawiasem mówiąc całkiem przyjemny dla oka skuter oferowany jest na rynku azjatyckim. Jak widać w Azji także jest moda na klasyczne kształty. Nic jednak nie zdradza by ten sprzęt mógł mieć mocno ponadprzeciętne osiągi.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Dlaczego więc nikt w tajskim wydziale wlepiania mandatów nie puknął się w głowę gdy zobaczył jakiego przewinienia na takim skuterze dokonał facet jadący w samym tiszercie jegomość. W dodatku gość za nic miał aerodynamikę i brał urywający przy prędkości 299 km/h pęd powietrza na klatę. Gdyby się choć trochę pochylił to na wskazaniu fotoradaru wskoczyłaby z pewnością cyfra 300. Tak niewiele brakło!

Chylimy czoła. Zarówno przed śmiałkiem, jaki i przed miejscowymi stróżami prawa i konserwatorami sprzętu, który notuje takie rekordy. Jeśli wybieracie się do Bangkoku, to lepiej podwójnie uważajcie z prędkością.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%