Aktualnie czytasz:
Ech! Głupota czy pech? Zatarcie silnika
21

No i siedzę jak zawsze. Trzy Korony Mocne mam za towarzysza. Dziewczyny śpią – tym razem obok mnie. A za oknem grają Red Hot Chilli Peppers i stoi Bzyczek. Wreszcie kompletny. Wreszcie jeżdżacy. Choć to ostatnie okaże się jutro… Nie chciałem śmigać bez kasku i nie sprawdziłem.

Ten sezon naprawdę się dziwnie zaczął. Odebrałem Bzyczka z Mławy i ruszyłem w wyczekiwaną podróż – 235 km prawie bez bólu tylnych cześci ciała. Dopiero od Siedlec moja szanowna d… dała o sobie znać. Jakieś dziwne trudności z zapalaniem i spadki mocy oraz vmax. Dotarłem do Berezy w niecałych 5 godzin. Oczywiście przywitanie z rodziną i kilka dni razem spędzonych. Tęsknota za żoną i córką robi swoje… Potem jazda do Warszawy – oczywiście przez Stoczek i Łuków. Na E30 zbyt nudno się jedzie. Nadciągający deszcz dopadł mnie dopiero na Żeromskiego koło policji. A groziło od Stoczka.

Potem pamiętna wycieczka z forumowym kolegą Maćkiem i zacierka oraz pchanie skutera z Tarchomina na Chomiczówkę. Ile ja miałem w sobie złości i determinacji, że tego dokonałem… Na Moście Północnym kierowca osobówki zatrzymał się i zaoferował pomoc ale niestety, nie miałem linki. A wszystko przez to, że zachciało mi się dolać olej marki Statoil – znaleziony w domu. Bo szkoda mi było utylizować… Ech, człowiek nigdy nie nauczy się, że na pewnych rzeczach się nie oszczędza. Zwłaszcza kupując litr oleju raz na półtora miesiąca… Naprawa z forumowym kolegą Pawłem… Podjęcie pracy w chińczyku i szybka rezygnacja… Słabe osiągi, olej z rury i wysokie spalanie… Chyba docierałem za łagodnie i w momencie większego obciązenia pierścienie nie wytrzymały… W końcu wymiana rolek i paska zakończona unieruchmieniem skutera i pchaniem go zza Cytadeli na Chomiczówkę. Ja to chyba jakiś hardkor jestem… A teraz wymieniliśmy z moim kumplem z serwisu skuterów pizzeryjnych bebechy przeniesienia napędu i jutro próba… Pojadę sobie obejrzeć mój rejon doręczania korespondencji i ogólnie tak się przejadę. Mam ochotę zmienić pierścienie, kupiłem je nawet. Tylko się boję, że znowu będą płacz i zgrzytanie zębami… Na zimę może założenie kitu Power Force, a nie takiego badziewia jak mam teraz. Mocy wróć, bo tęsknię…

 
Czytaj
REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

 • 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
 • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
  • jazdy testowe Triumph
  • grill
  • 20% rabatu na odzież

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
78%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
11%
Smutne
11%
21 Komentarze
1 2 3
 • Zdjęcie profilowe Kisiu1981
  8 grudnia 2012 at 10:56

  Na nowym kicie – czyli oryginalnym cylindrze i tłoku Meteora na oleju Statoil mój skuter dobrze chodzi.

  A już wiem co zabiło go wtedy. Nie śmiejcie się, proszę. W butelce nie było oleju tylko środek do czyszczenia szyb Clin. Ten gęsty i tez niebieski… Zobaczyłem dziś butelkę tego płynu i skojarzyłem. Ech…