Wymiana Oleju Przekładniowego w Skuterze

Wymiana oleju przekładniowego jest bardzo ważna, ale często ta czynność jest zaniedbywana. Dziś napiszę jak go wymienić.

Najpierw jedziemy na przejażdżkę ok. 5-10 km wystarczy. Gdy wrócimy podstawiamy jakiś pojemnik na stary olej pod śrubę spustową. Bierzemy klucz 12 i odkręcamy korek spustowy. Jak już olej zleje się można jeszcze zakręcić tylnym kołem, aby mieć pewność, że wszystko zleciało. Zakręcamy korek spustowy i wlewamy nowy, czysty olej przekładniowy. Do przekładni wchodzi zazwyczaj 100-150 ml oleju. Najlepiej jest go wlewać strzykawką, ponieważ często wlew oleju jest schowany w trudno dostępnym miejscu.

Zostaje jeszcze kwestia samego oleju. Ja osobiście stosuje do mojego skutera olej Orlen Hipol. Można go kupić prawie na każdej stacji paliwowej w cenie ok. 15 zł za 1 litr. Dobrym olejem jest także Motul Scooter Gear jest on sprzedawany w tubkach 150 ml w podobnej cenie co Hipol.

Inne publikacje na ten temat:

2 opinii

  1. Witam. Mam pytanie odnośnie wymiany oleju przekładni napędowej w skuterze “router sport 50s”. Gdzie znajduje się spust a gdzie wlew? Chciałem dodać zdjęcie tego elementu ale nie wiem jak:( Na rozych stronach podane sa różne miejsca a nie chce złej śrubki odkręcicć. Jestem świezym właścicielem jednoślada i świezym użytkownikiem forum więc proszę o wyrozumiałosc:) Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button