Wymiana Oleju Przekładniowego w Skuterze

Wymiana oleju przekładniowego jest bardzo ważna, ale często ta czynność jest zaniedbywana. Dziś napiszę jak go wymienić.

Najpierw jedziemy na przejażdżkę ok. 5-10 km wystarczy. Gdy wrócimy podstawiamy jakiś pojemnik na stary olej pod śrubę spustową. Bierzemy klucz 12 i odkręcamy korek spustowy. Jak już olej zleje się można jeszcze zakręcić tylnym kołem, aby mieć pewność, że wszystko zleciało. Zakręcamy korek spustowy i wlewamy nowy, czysty olej przekładniowy. Do przekładni wchodzi zazwyczaj 100-150 ml oleju. Najlepiej jest go wlewać strzykawką, ponieważ często wlew oleju jest schowany w trudno dostępnym miejscu.

Zostaje jeszcze kwestia samego oleju. Ja osobiście stosuje do mojego skutera olej Orlen Hipol. Można go kupić prawie na każdej stacji paliwowej w cenie ok. 15 zł za 1 litr. Dobrym olejem jest także Motul Scooter Gear jest on sprzedawany w tubkach 150 ml w podobnej cenie co Hipol.

REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

Inne publikacje na ten temat:

2 opinii

  1. Witam. Mam pytanie odnośnie wymiany oleju przekładni napędowej w skuterze „router sport 50s”. Gdzie znajduje się spust a gdzie wlew? Chciałem dodać zdjęcie tego elementu ale nie wiem jak:( Na rozych stronach podane sa różne miejsca a nie chce złej śrubki odkręcicć. Jestem świezym właścicielem jednoślada i świezym użytkownikiem forum więc proszę o wyrozumiałosc:) Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button