Aktualnie czytasz:
Wymiana Oleju Przekładniowego w Skuterze
2
 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Wymiana oleju przekładniowego jest bardzo ważna, ale często ta czynność jest zaniedbywana. Dziś napiszę jak go wymienić.

Najpierw jedziemy na przejażdżkę ok. 5-10 km wystarczy. Gdy wrócimy podstawiamy jakiś pojemnik na stary olej pod śrubę spustową. Bierzemy klucz 12 i odkręcamy korek spustowy. Jak już olej zleje się można jeszcze zakręcić tylnym kołem, aby mieć pewność, że wszystko zleciało. Zakręcamy korek spustowy i wlewamy nowy, czysty olej przekładniowy. Do przekładni wchodzi zazwyczaj 100-150 ml oleju. Najlepiej jest go wlewać strzykawką, ponieważ często wlew oleju jest schowany w trudno dostępnym miejscu.

Zostaje jeszcze kwestia samego oleju. Ja osobiście stosuje do mojego skutera olej Orlen Hipol. Można go kupić prawie na każdej stacji paliwowej w cenie ok. 15 zł za 1 litr. Dobrym olejem jest także Motul Scooter Gear jest on sprzedawany w tubkach 150 ml w podobnej cenie co Hipol.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Jaka jest Twoja reakcja?
21%
7%
11%
  • Zdjęcie profilowe woziu1994
    29 kwietnia 2013 at 20:29

    Witam. Mam pytanie odnośnie wymiany oleju przekładni napędowej w skuterze „router sport 50s”. Gdzie znajduje się spust a gdzie wlew? Chciałem dodać zdjęcie tego elementu ale nie wiem jak:( Na rozych stronach podane sa różne miejsca a nie chce złej śrubki odkręcicć. Jestem świezym właścicielem jednoślada i świezym użytkownikiem forum więc proszę o wyrozumiałosc:) Pozdrawiam

  • Zdjęcie profilowe viper85
    4 stycznia 2018 at 17:18

    Mam tez ten sam problem w skuterze router classa nie wiem gdzie jest sruba spustowa