Aktualnie czytasz:
Ceny OC 2018. Po pierwszym kwartale ceny ubezpieczenia w dół
2

Ceny OC 2018. Po pierwszym kwartale ceny ubezpieczenia w dół

autor: Przemysław Borkowski12 kwietnia 2018

Cena OC w ostatnim kwartale spadła o 4,2 proc. Największy spadek cen dotyczy województw: lubuskiego, dolnośląskiego, świętokrzyskiego, ale wciąż są miejsca, w których ceny OC są wysokie. Czy ten trend się utrzyma? O tym w najnowszym raporcie podsumowującym I kwartał 2018 roku.

Widać gołym okiem, że ceny OC spadają. W I kwartale 2018 r. płaciliśmy za OC średnio 738 zł czyli 3,8 proc. mniej niż w IV kwartale 2017 roku (770 zł).

Porównując ceny rok do roku, spadek wyniósł 4,2 proc. W I kwartale 2017 roku płaciliśmy za OC średnio 767 zł, podaje porównywarka ubezpieczeń rankomat.pl.

Rentowność rynku OC od początku 2017 roku pozwoliła na zahamowanie podwyżek cen OC. Jednak jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o trwałej stabilizacji cen. Poszkodowani w wypadkach i ich rodziny otrzymują w ostatnim czasie więcej pieniędzy od ubezpieczycieli. W ubiegłym roku z OC komunikacyjnego wypłacono o 7,2% więcej środków niż rok wcześniej. Ostatnia uchwała Sądu Najwyższego, dzięki której rodzinom ofiar wypadków łatwiej będzie uzyskać zadośćuczynienie może wpłynąć na zmianę polityki cenowej towarzystw – mówi Patryk Juchniewicz, Dyrektor ds. rozwoju sprzedaży rankomat.pl.

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

Cena OC: Najbardziej wyraźne obniżki w lubuskim, dolnośląskim i świętokrzyskim

We wszystkich województwach ceny OC w I kwartale 2018 r. były niższe niż przed rokiem. Obniżka w poszczególnych województwach wyniosła od -1,3% do -6,6%. Największy spadek dotyczy województw: lubuskie (-6,6 proc.), dolnośląskie (-5,6 proc.), świętokrzyskie (-4,6 proc.). W najmniejszym stopniu spadły ceny w województwie pomorskim (-1,3) – tam, gdzie OC było najdroższe.

 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Ubezpieczenie 2018: W czołówce najdroższych regionów nie ma zmian

W pierwszym kwartale br. najwyższe składki płacili mieszkańcy województw: pomorskiego (846 zł), dolnośląskiego (831 zł) i mazowieckiego (811 zł). To już tradycyjny układ, który utrzymuje się w ostatnim czasie.

W ocenie ryzyka ubezpieczeniowego ważne są takie czynniki jak m.in. liczba szkód w danym regionie, na którą składają się m.in. gęstość zaludnienia, liczba samochodów na 1000 mieszkańców, a nawet tak nieoczywiste czynniki jak jakość dróg mogąca sprzyjać wypadkom. Te wszystkie elementy powodują, że w niektórych regionach kraju ceny OC są wyższe – mówi Tomasz Masajło, Dyrektor ds. Marketingu i eCommerce rankomat.pl.

Ceny OC 2018: W Rzeszowie taniej ponad 10 procent

Odchylenia od średniej ceny OC (ogólnokrajowej) w I kwartale 2018 r. w najtańszych miastach wojewódzkich wyniosły: -11,5proc. (Rzeszów), -6 proc. (Opole), -4,7 proc. Kielce. W miastach, gdzie OC było najdroższe, koszt polisy znacznie przekraczał średnią: o 40 proc. (Wrocław), 34 proc. (Gdańsk) i 25,1 proc. (Warszawa).

Opracowanie na podstawie Raportu RanKING porównywarki ubezpieczeń rankomat.pl.

 

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%