Aktualnie czytasz:
Prawo Jazdy AM 2017: Czy karta motorowerowa wróci do szkół?
3

Prawo jazdy AM zastąpiło kartę motorowerową w 2013 roku z ogromną stratą dla tych wszystkich, którzy chcieli swoją pasję dzielić na dwóch kółkach. Zainteresowanie nowym rodzajem uprawnień zmalało o 90%. Zauważyli to rządzący i zapowiedzieli zmiany. Czy cokolwiek zmieni się w 2017 roku?

Źródło zbliżone do środowiska szkoleniowego OSK zapewniało nas w rozmowie, że Ministerstwo Infrastruktury i rozwoju pracuje nad projektem zmian w zakresie sposobu zdobywania uprawnień kategorii AM. Cała zawiła procedura szkolenia i egzaminowania ma zostać skrócona.

Przede wszystkim ma zniknąć obowiązek szkolenia w ośrodkach nauki jazdy. W zamian ma pojawić się obowiązkowy przedmiot z wiedzy o ruchu drogowym, którego ukończenie będzie umożliwiało przystąpienie do egzaminu w WORD.

Jeśli nieoficjalne informacje znajdą potwierdzenie, wówczas będzie to oznaczało sporą oszczędność czasu i pieniędzy przez każdego nastolatka zainteresowanego uzyskaniem prawa jazdy AM, czyli dawnej karty motorowerowej.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Junaka. Wygraj zegarek o wartości 2000 PLN

Chcesz zdobyć wyjątkowy zegarek Davosa z logo Junak? Nakręć film o swoim Junaku i opublikuj na Facebooku.

Jednoślad.pl stale monitoruje wszelkie zmiany legislacyjne dotyczące ustawy o kierujących pojazdami. O wszelkich nowych faktach będziecie informowani jako pierwsi.

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
75%
Interesujące
11%
heh...
2%
Że co?
4%
Grrrr!
0%
Smutne
5%
 • Pit
  8 lutego 2017 at 18:17

  Egzamin w WORD. Gratuluję pomysłu. Zwlaszcza dzieciaki ze wsi jak mają po 100 km do WORD-u rzucą się by tam dojechać i zdawać egzaminy.

  • Zdjęcie profilowe jas13
   10 lutego 2017 at 09:18

   Egzamin zgodny ze starym egzaminem na kat A., w tym jazda po mieście z ogonem, ale najpierw kurs za +/- 1000pln w OSK

 • Konrad
  9 maja 2017 at 21:00

  Kiedy karta am wruci do szkoł .