Aktualnie czytasz:
Prawo Jazdy AM 2017: Czy karta motorowerowa wróci do szkół?
3

Prawo jazdy AM zastąpiło kartę motorowerową w 2013 roku z ogromną stratą dla tych wszystkich, którzy chcieli swoją pasję dzielić na dwóch kółkach. Zainteresowanie nowym rodzajem uprawnień zmalało o 90%. Zauważyli to rządzący i zapowiedzieli zmiany. Czy cokolwiek zmieni się w 2017 roku?

Źródło zbliżone do środowiska szkoleniowego OSK zapewniało nas w rozmowie, że Ministerstwo Infrastruktury i rozwoju pracuje nad projektem zmian w zakresie sposobu zdobywania uprawnień kategorii AM. Cała zawiła procedura szkolenia i egzaminowania ma zostać skrócona.

Przede wszystkim ma zniknąć obowiązek szkolenia w ośrodkach nauki jazdy. W zamian ma pojawić się obowiązkowy przedmiot z wiedzy o ruchu drogowym, którego ukończenie będzie umożliwiało przystąpienie do egzaminu w WORD.

Jeśli nieoficjalne informacje znajdą potwierdzenie, wówczas będzie to oznaczało sporą oszczędność czasu i pieniędzy przez każdego nastolatka zainteresowanego uzyskaniem prawa jazdy AM, czyli dawnej karty motorowerowej.

 
Czytaj
REKLAMA

Barton daje 400 zł do wykorzystania na akcesoria

Kup motocykl Barton Cafe Racer lub Barton Travel, zarejestruj zakup i skonfiguruj dla siebie pakiet dodatków o wartości 400 zł gratis.

Jednoślad.pl stale monitoruje wszelkie zmiany legislacyjne dotyczące ustawy o kierujących pojazdami. O wszelkich nowych faktach będziecie informowani jako pierwsi.

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
75%
Interesujące
11%
heh...
2%
Że co?
4%
Grrrr!
0%
Smutne
5%
 • Pit
  8 lutego 2017 at 18:17

  Egzamin w WORD. Gratuluję pomysłu. Zwlaszcza dzieciaki ze wsi jak mają po 100 km do WORD-u rzucą się by tam dojechać i zdawać egzaminy.

  • Zdjęcie profilowe jas13
   10 lutego 2017 at 09:18

   Egzamin zgodny ze starym egzaminem na kat A., w tym jazda po mieście z ogonem, ale najpierw kurs za +/- 1000pln w OSK

 • Konrad
  9 maja 2017 at 21:00

  Kiedy karta am wruci do szkoł .