Aktualnie czytasz:
Brytyjczycy uczą, żeby nie „ufać” nawigacji GPS. Nowe egzaminy na prawo jazdy
1

Ponad połowa samochodów poruszających się po Wyspach wyposażona jest w nawigację satelitarną. Problem w tym, że kierowcy patrzą na nawigację zamiast na drogę.

Jak podaje portal Polish Express, w Wielkiej Brytanii pojawią się spore zmiany w egzaminie na samochodowe prawo jazdy. Z racji tego, że ponad połowa samochodów w UK wyposażona jest w nawigację satelitarną, ustawodawca postanowił wprowadzić zmiany w egzaminach, które sprawdzą umiejętności posługiwania się nawigacją wśród młodych kierowców. Mimo, że brytyjskie drogi są w europejskiej czołówce jeśli chodzi o bezpieczeństwo, rządzący chcą dostosować egzaminy do XXI wieku:

Zmiany, o których mowa, pozwolą zmniejszyć liczbę osób, które giną lub odnoszą obrażenia w wypadkach drogowych. Zamierzamy wyposażyć kierowców w zestaw umiejętności niezbędnych do tego, aby jeździć bezpiecznie. Upewniamy się, że nasze testy na prawo jazdy idą z duchem czasu i odpowiadają realiom XXI wieku – mówił minister transportu Andrew Jones

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

Zmiany zostaną wprowadzone 4 grudnia i zakładają dodatkowe 20 minut samodzielnej jazdy podczas której kandydat na kierowcę będzie musiał skorzystać z systemu nawigacyjnego.

Piszę o tym, że w moim odczuciu to bardzo dobry pomysł. Rozkojarzeni kierowcy, którzy nie do końca wiedzą w którą stronę jadą są zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu. Praktyczne umiejętności za kierownicą są napewno lepsze niż kucie na pamięć egzaminacyjnych testów, które odnoszą się do niefunkcjonujących w prawdziwym życiu przepisów.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Źródło: Polish Express, Huffington Post UK

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%