Aktualnie czytasz:
Brytyjczycy uczą, żeby nie "ufać" nawigacji GPS. Nowe egzaminy na prawo jazdy
1

Ponad połowa samochodów poruszających się po Wyspach wyposażona jest w nawigację satelitarną. Problem w tym, że kierowcy patrzą na nawigację zamiast na drogę.

Jak podaje portal Polish Express, w Wielkiej Brytanii pojawią się spore zmiany w egzaminie na samochodowe prawo jazdy. Z racji tego, że ponad połowa samochodów w UK wyposażona jest w nawigację satelitarną, ustawodawca postanowił wprowadzić zmiany w egzaminach, które sprawdzą umiejętności posługiwania się nawigacją wśród młodych kierowców. Mimo, że brytyjskie drogi są w europejskiej czołówce jeśli chodzi o bezpieczeństwo, rządzący chcą dostosować egzaminy do XXI wieku:

Zmiany, o których mowa, pozwolą zmniejszyć liczbę osób, które giną lub odnoszą obrażenia w wypadkach drogowych. Zamierzamy wyposażyć kierowców w zestaw umiejętności niezbędnych do tego, aby jeździć bezpiecznie. Upewniamy się, że nasze testy na prawo jazdy idą z duchem czasu i odpowiadają realiom XXI wieku - mówił minister transportu Andrew Jones

Zmiany zostaną wprowadzone 4 grudnia i zakładają dodatkowe 20 minut samodzielnej jazdy podczas której kandydat na kierowcę będzie musiał skorzystać z systemu nawigacyjnego.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Piszę o tym, że w moim odczuciu to bardzo dobry pomysł. Rozkojarzeni kierowcy, którzy nie do końca wiedzą w którą stronę jadą są zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu. Praktyczne umiejętności za kierownicą są napewno lepsze niż kucie na pamięć egzaminacyjnych testów, które odnoszą się do niefunkcjonujących w prawdziwym życiu przepisów.

Źródło: Polish Express, Huffington Post UK

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%