Aktualnie czytasz:
Brytyjczycy uczą, żeby nie „ufać” nawigacji GPS. Nowe egzaminy na prawo jazdy
1

Ponad połowa samochodów poruszających się po Wyspach wyposażona jest w nawigację satelitarną. Problem w tym, że kierowcy patrzą na nawigację zamiast na drogę.

Jak podaje portal Polish Express, w Wielkiej Brytanii pojawią się spore zmiany w egzaminie na samochodowe prawo jazdy. Z racji tego, że ponad połowa samochodów w UK wyposażona jest w nawigację satelitarną, ustawodawca postanowił wprowadzić zmiany w egzaminach, które sprawdzą umiejętności posługiwania się nawigacją wśród młodych kierowców. Mimo, że brytyjskie drogi są w europejskiej czołówce jeśli chodzi o bezpieczeństwo, rządzący chcą dostosować egzaminy do XXI wieku:

Zmiany, o których mowa, pozwolą zmniejszyć liczbę osób, które giną lub odnoszą obrażenia w wypadkach drogowych. Zamierzamy wyposażyć kierowców w zestaw umiejętności niezbędnych do tego, aby jeździć bezpiecznie. Upewniamy się, że nasze testy na prawo jazdy idą z duchem czasu i odpowiadają realiom XXI wieku – mówił minister transportu Andrew Jones

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 15%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka.

Zmiany zostaną wprowadzone 4 grudnia i zakładają dodatkowe 20 minut samodzielnej jazdy podczas której kandydat na kierowcę będzie musiał skorzystać z systemu nawigacyjnego.

Piszę o tym, że w moim odczuciu to bardzo dobry pomysł. Rozkojarzeni kierowcy, którzy nie do końca wiedzą w którą stronę jadą są zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu. Praktyczne umiejętności za kierownicą są napewno lepsze niż kucie na pamięć egzaminacyjnych testów, które odnoszą się do niefunkcjonujących w prawdziwym życiu przepisów.

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Źródło: Polish Express, Huffington Post UK

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%