Aktualnie czytasz:
Suzuki Burgman z napędem na dwa koła? W USA jest już patent
0

Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych opatentował rozwiązanie Suzuki, które pozwala napędzić dwa kołą w skuterze.

Suzuki nie pierwszy raz używa Burgmana do składania patentów. W tym przypadku z rysunków wynika, że jest to Burgman 200 z mocno zmienionym przodem. W czym tkwi haczyk? Burgman ze zdjęć posiada elektryczny silnik napędzający przednie koło.

Rozwiązanie nie jest niczym nowym, podobne na szeroką skalę stosuje się już w rowerach (chociażby w formie zestawów: koło z silnikiem wewnątrzpiastowym + bateria). W przypadku Burgmana z rysunków po jednej stronie znajduje się napędzający koło silnik wraz z wahaczem, po drugiej tarcza hamulcowa i amortyzator.

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 15%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka.

Z opisu wynika, że takie rozwiązanie mogłoby być zastosowane w pojeździe ze spalinowym silnikiem umieszczonym w tylnym wahaczu lub osadzonym w ramie, co daje szerokie możliwości nomen omen wychodzące poza świat skuterów.

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Czy Burgman, lub inny pojazd japońskiej marki, z napędem na dwa koła wyjedzie na ulice? Prędzej czy później tak. Ale mimo wszystko rysunek patentowy to jedno, a finalny produkt to zupełnie co innego.

Tak zupełnie na marginesie, Suzuki zaczęło testy napędzanego ogniwem paliwowym skutera w marcu.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
70%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
10%
Grrrr!
0%
Smutne
20%