Aktualnie czytasz:
Suzuki Burgman z napędem na dwa koła? W USA jest już patent
0

Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych opatentował rozwiązanie Suzuki, które pozwala napędzić dwa kołą w skuterze.

Suzuki nie pierwszy raz używa Burgmana do składania patentów. W tym przypadku z rysunków wynika, że jest to Burgman 200 z mocno zmienionym przodem. W czym tkwi haczyk? Burgman ze zdjęć posiada elektryczny silnik napędzający przednie koło.

Rozwiązanie nie jest niczym nowym, podobne na szeroką skalę stosuje się już w rowerach (chociażby w formie zestawów: koło z silnikiem wewnątrzpiastowym + bateria). W przypadku Burgmana z rysunków po jednej stronie znajduje się napędzający koło silnik wraz z wahaczem, po drugiej tarcza hamulcowa i amortyzator.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Z opisu wynika, że takie rozwiązanie mogłoby być zastosowane w pojeździe ze spalinowym silnikiem umieszczonym w tylnym wahaczu lub osadzonym w ramie, co daje szerokie możliwości nomen omen wychodzące poza świat skuterów.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Czy Burgman, lub inny pojazd japońskiej marki, z napędem na dwa koła wyjedzie na ulice? Prędzej czy później tak. Ale mimo wszystko rysunek patentowy to jedno, a finalny produkt to zupełnie co innego.

Tak zupełnie na marginesie, Suzuki zaczęło testy napędzanego ogniwem paliwowym skutera w marcu.

Jaka jest Twoja reakcja?
70%
10%
20%