Zmiany w przepisach drogowych 2020. Nadciąga szereg ułatwień. To już pewne!

Sejm kilka dni temu uchwalił nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym. Wchodzi ona w skład tzw. pakietu deregulacyjnego. Wszystkich kierowców czeka sporo ułatwień. Jakich i od kiedy zaczną obowiązywać?
autor
29 lipca 2020 11:49

Sejm kilka dni temu uchwalił nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym. Wchodzi ona w skład tzw. pakietu deregulacyjnego. Wszystkich kierowców czeka sporo ułatwień. Jakich i od kiedy zaczną obowiązywać?

Zmiany przygotowały wspólnymi siłami Ministerstwa Cyfryzacji i Infrastruktury. Potrzebna była taka współpraca, bo część z nich dotyczy elektronicznych dokumentów związanych z pojazdami oraz uprawnieniami.

Po wejściu w życie uchwalonej ustawy zniesiony zostanie obowiązek posiadania przy sobie prawa jazdy przez kierowcę. Podczas kontroli drogowej nie dostaniesz już mandatu za brak dokumentu w kieszeni. Policjanci sprawdzą twoje uprawnienia, historię mandatów oraz stan punktów karnych w bazie centralnej ewidencji kierowców.

To jednak nie jedyna zmiana, która ma ułatwić życie kierowcom. Nowela likwiduje obowiązek posiadania karty pojazdu oraz w pojazdach samochodowych naklejki hologramowej z numerem rejestracyjnym, którą umieszczało się do tej pory na przedniej szybie. Nie będzie także już konieczna wymiana tablic rejestracyjnych przy zakupie samochodu lub motocykla używanego z innego powiatu lub województwa, a nowe pojazdy będzie można zarejestrować przez Internet i może to za nas zrobić salon, w którym będziemy nabywać pojazd.

Czytaj
REKLAMA

NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.

Okres legislacyjny to zwykle 3 miesiące od momentu uchwalenia ustawy, więc przepisy wejdą w życie już w czwartym kwartale tego roku.

Czytaj
REKLAMA

KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysyłka.

Uniwersalny kufer motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstawą do łatwej instalacji.

Zaktualizowano 29 lipca 2020 12:09

Leave a Reply

lub

Your email address will not be published. Required fields are marked*

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka Prywatnosci