Aktualnie czytasz:
Zmiany w przepisach drogowych 2020. Nadciąga szereg ułatwień. To już pewne!
0

Sejm kilka dni temu uchwalił nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym. Wchodzi ona w skład tzw. pakietu deregulacyjnego. Wszystkich kierowców czeka sporo ułatwień. Jakich i od kiedy zaczną obowiązywać?

Zmiany przygotowały wspólnymi siłami Ministerstwa Cyfryzacji i Infrastruktury. Potrzebna była taka współpraca, bo część z nich dotyczy elektronicznych dokumentów związanych z pojazdami oraz uprawnieniami.

Po wejściu w życie uchwalonej ustawy zniesiony zostanie obowiązek posiadania przy sobie prawa jazdy przez kierowcę. Podczas kontroli drogowej nie dostaniesz już mandatu za brak dokumentu w kieszeni. Policjanci sprawdzą twoje uprawnienia, historię mandatów oraz stan punktów karnych w bazie centralnej ewidencji kierowców.

To jednak nie jedyna zmiana, która ma ułatwić życie kierowcom. Nowela likwiduje obowiązek posiadania karty pojazdu oraz w pojazdach samochodowych naklejki hologramowej z numerem rejestracyjnym, którą umieszczało się do tej pory na przedniej szybie. Nie będzie także już konieczna wymiana tablic rejestracyjnych przy zakupie samochodu lub motocykla używanego z innego powiatu lub województwa, a nowe pojazdy będzie można zarejestrować przez Internet i może to za nas zrobić salon, w którym będziemy nabywać pojazd.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Okres legislacyjny to zwykle 3 miesiące od momentu uchwalenia ustawy, więc przepisy wejdą w życie już w czwartym kwartale tego roku.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%