Aktualnie czytasz:
Tymczasowe obniżenie dozwolonych prędkości? Jest to możliwe

Grupa posłów złożyła interpelację do ministra infrastruktury w sprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego w trakcie epidemii. Jej autorzy postulują o rozważenie wprowadzenia tymczasowego obniżenia dozwolonych prędkości na polskich drogach.

W interpelacji nr 4418 możemy przeczytać o wpływie wypadków drogowych na służbę zdrowia, jako dodatkowe i bardzo poważne obciążenie. Autorzy wskazują, że według zeszłorocznego raportu  Komendy Głównej Policji w 2019 roku zostawało średnio rannych w wypadkach drogowych niemal 100 osób, z czego stan około 30 procent z nich klasyfikowany był jako ciężki i wymagający znacznego zaangażowania personelu medycznego i środków zaradczych.

Tymczasem, jak wynika z danych policyjnych, od połowy marca, tj. od kiedy wprowadzono ograniczenia w poruszaniu się, zdarzeń tego typu na drogach było o połowę mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Ich liczba wynosi obecnie ok. 570, w miejsce 1,2 tysiąca.

niestety część z kierowców korzysta ze zmniejszonego ruchu jeżdżąc jeszcze szybciej niż dotychczas. To z kolei powoduje, że choć wypadków jest mniej, często mają poważniejsze skutki niż klasyczna stłuczka.

 
Czytaj
REKLAMA

NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.

Oczywiście obecnie każdy wypadek wiąże się z dodatkowym obciążeniem pracowników służby zdrowia, którzy mają obecnie wyjątkowo pod górkę, a kontakt z poszkodowanym, a także z personelem medycznym niesie za sobą zwiększone ryzyko zakażenia.

Czy zatem resort rozważy możliwość tymczasowych zmian w zakresie zaostrzenia ograniczeń prędkości? Będzie z pewnością śledzić tę sprawę.

 
Czytaj
REKLAMA

KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysyłka.

Uniwersalny kufer motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstawą do łatwej instalacji.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
100%
2 Komentarze
  • 29 kwietnia 2020 at 15:39

    Pieprzenie. Wplywy im spadly i zaostrzają rygor żeby karać przy nizszych prędkościach, ktore zdecydowanie łatwiej przekroczyc..

  • ZZR1400
    1 maja 2020 at 18:39

    Bardzo dobry pomysł, takiego bydła na drogach jak od kilku lat w Polsce to nigdy nie było. Dodatkowo wzorem Rzeszy i USA za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h utrata całkowita prawa jazdy. Do szybkiej jazdy są niemieckie autostrady lub tor.

Podziel się opinią

lub