125 ccm
Aktualnie czytasz:
Przepisy nie weszły w życie, a Polacy wykupują motocykle 125
9

Salony sprzedaży przeżywają w wielu przypadkach stan przedzawałowy – nie tylko ze względu na ogólnie dość dobrą koniunkturę w sezonie 2014. Klienci myśląc, że nowe przepisy (prawo jazdy B uprawnia do kierowania motocyklami 125 ccm) wykupują jednoślady na których jeszcze nie mogą jeździć.

Chcący zachować anonimowość przedstawiciel jednego z warszawskich salonów w rozmowie ze Skuterowo.com przyznaje:

Sytuacja jest bardzo dziwna. Importerzy prawie wyczyścili się z motocykli 125. Nowe prawo jeszcze nie działa, a ludzie przychodzą i co najgorsze kupują motocykle, bo myślą, że nowa ustawa już weszła w życie. Klienci jakby nie potrafili czytać ze zrozumieniem – widzą informacje „prawo jazdy kategorii B” i „motocykl 125 ccm” i przyjmują, że już można kupić sobie motocykl. To jest paranoja.

 
Czytaj
REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.

Również anonimowo potwierdza tę informację jeden z importerów jednośladów posiadający w swojej ofercie motocykle 125:

Nie mamy sprzętu. Wszystko rozeszło się w prawie miesiąc. Ludzie nawet nie zwracają uwagi na to czy pojazd ma automat czy manualne biegi. A to też ma znaczenie. Nawet po wejściu nowych przepisów przecież będzie można jeździć z prawem jazdy B tylko na automacie. Mamy informacje, że część dealerów w Polsce nawet nie wyprowadza klientów z błędu. Kupują dwa kółka i nieświadomi niczego jeżdżą „na lewo”.

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Skuterowo.com nie ukrywa – do nas również od pewnego czasu dochodzą takie sygnały – sprzedaż motocykli i skuterów 125 ccm ruszyła na dobre. Pozostaje nam tylko zaapelować – drodzy miłośnicy jednośladów – nie używajcie skrótów myślowych podczas pochłaniania informacji o zmianie przepisów. W każdej nowelizacji dość istotne są szczegóły. Zachęcamy do wspólnej analizy:

Kto może jeździć i jakim motocyklem 125 na kat. B?

Od kiedy będą obowiązywać nowe przepisy? Wyjaśniamy

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
100%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
 • Zdjęcie profilowe
  lucek71
  3 czerwca 2014 at 20:21

  Po prostu gro ludzkości to zwykli idioci 🙂

 • Zdjęcie profilowe WodzuWGK
  3 czerwca 2014 at 21:59

  Na pewno jest pewna grupa których można tak nazwać ale prawdopodobnie w większości przypadków ludzie kupują gdyż boją się radykalnych podwyżek cen nowych motocykli 125cc po wejściu nowelizacji.

 • Zdjęcie profilowe bebrene
  4 czerwca 2014 at 09:59

  Dużą odpowiedzialność za to ponoszą dilerzy, na przykład, wystarczy odwiedzić jedną z popularnych stron z ogłoszeniami motoryzacyjnymi i tam praktycznie przy każdym ogłoszeniu sprzedaży skutera 125 cm3 w tytule napisano skuter na prawo jazdy B. Te ogłoszenia pochodzą od dilerów. A teraz udają zdziwionych, że ustawa jeszcze nie weszła w życie a wszystkie 125 sprzedane, bo sami klientów wprowadzają w błąd. Nie wszyscy ludzie są w temacie i nie wiedzą jak przebiega proces legislacyjny. Taka jest właśnie Polska wszędzie oszukują, zawsze trzeba uważać i dokładnie sprawdzić i nie ufać ślepo sprzedawcom.

 • Zdjęcie profilowe Wombat
  5 czerwca 2014 at 17:00

  tzn chcą dopuścić biegówki ze sprzęgłem?

 • Zdjęcie profilowe WodzuWGK
  5 czerwca 2014 at 18:33

  Śledzę właśnie stenogram z posiedzenia senatu i są niezłe jaja – senatorzy złożyli kilka poprawek w tym jedną dla nas KLUCZOWĄ a mianowicie chcą wykreślenia z ustawy zapisu o automatycznej skrzyni biegów !

 • Zdjęcie profilowe WodzuWGK
  5 czerwca 2014 at 21:23

  Można już sobie obejrzeć obrady senatu http://senat.atmitv.pl/SenatConsole/TransmissionArchiveItem.go?code=8Sen551
  interesujący nas fragment od 12:39:50 do 13:46:40 z tego co widzę głosowanie poprawek odbędzie się jutro

 • Zdjęcie profilowe Evert
  6 czerwca 2014 at 07:45

  Warto dodać, że na wspólnym posiedzeniu Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej oraz Komisji Gospodarki Narodowej, zwołanej w dniu wczorajszym doraźnie przez Marszałka Senatu w związku ze zgłoszonymi poprawkami (m.in. przez J.M. Jackowskiego), interesująca nas poprawka, dotycząca wykreślenia automatycznej skrzyni biegów, została zaakceptowana na posiedzeniu. Poniżej transmisja posiedzenia – od 17:06 zaczyna się sprawa tego manualu.

  http://senat.atmitv.pl/SenatConsole/TransmissionArchiveItem.go?code=8KSTAP173KGN1711

  A tak w ogóle, to wczorajsze posiedzenie Senatu należało do najbardziej interesujących i merytorycznych. Sporo się można było dowiedzieć z wypowiedzi wiceministra Rynasiewicza, jak rozważano kwestię tej skrzyni biegów. Na koniec dzisiejszego dnia ma się odbyć głosowanie nad całością ustawy. Posiedzenie senatu trwa.