Kawasaki ER-6n: Opis, Cena, Zdjęcia, Dane techniczne

Kawasaki ER-6n to motocykl typu naked bike produkowany przez japoński koncern. Jego poprzednikiem był podstarzały model ER-5. Pierwsze maszyny ER-6n zjechały z taśm produkcyjnych w 2005 roku. Kawasaki ER-6n miał za zadanie wprowadzić Kawasaki w rynek "sześćsetek".

Względem poprzedniego modelu ER-6n miała mocniejszy silnik. Półlitrowa pojemność silnika została zwiększona do 649 cm3. Z 50 koni mechanicznych moc została podniesiona do 72 KM, które osiąga przy 8500 obrotach na minutę.

Silnik w Kawasaki ER-6n jest czterosuwowy, rzędowy dwucylindrowy. Silnik zasilany jest wtryskiem i chłodzony cieczą. Moment obrotowy w tym modelu wynosi 64 Nm przy 7000 obrotach na minutę. Prędkość maksymalna, jaką jest w stanie rozwinąć to 210 km/h. Skrzynia biegów jest sześciobiegowa.

Jeśli chodzi o jakość prowadzenia to względem starego modelu jest ona o klasę wyższa. Zmiany wprowadzone w zawieszeniu i w układzie hamulcowym znacząco się do tego przyczyniły.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

Jeśli chodzi o wagę motocykla to bez płynów wynosi ona 204 kg. Motocykl jest produkowany również w wersji z ABS i wtedy jest o dwa kilogramy cięższy.

Kawasaki ER-6n polecany jest dla początkujących kierowców. Lekko i łatwo się prowadzi. Moc, w którą jest wyposażony zapewni również frajdę doświadczonym kierowcom. Świetnie sprawdza się w miejskich warunkach.

Kawasaki ER-6n: Dane techniczne

Dane techniczne: Kawasaki ER-6n
Marka Kawasaki
Model  ER-6n
Pojemność 649 cm3
Silnik czterosuwowy, rzędowy dwucylindrowy
Przeniesienie napędu Łańcuch
Moc maksymalna 72 KM
Ilość miejsc 2
Chłodzenie cieczą
Skrzynia biegów sześciobiegowa
Typ Naked bike
V-Max 210 km/h
Masa własna 204 kg

Inne publikacje na ten temat:

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button