Aktualnie czytasz:
Kawasaki ER-6n: Opis, Cena, Zdjęcia, Dane techniczne
0

Kawasaki ER-6n to motocykl typu naked bike produkowany przez japoński koncern. Jego poprzednikiem był podstarzały model ER-5. Pierwsze maszyny ER-6n zjechały z taśm produkcyjnych w 2005 roku. Kawasaki ER-6n miał za zadanie wprowadzić Kawasaki w rynek "sześćsetek".

Względem poprzedniego modelu ER-6n miała mocniejszy silnik. Półlitrowa pojemność silnika została zwiększona do 649 cm3. Z 50 koni mechanicznych moc została podniesiona do 72 KM, które osiąga przy 8500 obrotach na minutę.

Silnik w Kawasaki ER-6n jest czterosuwowy, rzędowy dwucylindrowy. Silnik zasilany jest wtryskiem i chłodzony cieczą. Moment obrotowy w tym modelu wynosi 64 Nm przy 7000 obrotach na minutę. Prędkość maksymalna, jaką jest w stanie rozwinąć to 210 km/h. Skrzynia biegów jest sześciobiegowa.

Jeśli chodzi o jakość prowadzenia to względem starego modelu jest ona o klasę wyższa. Zmiany wprowadzone w zawieszeniu i w układzie hamulcowym znacząco się do tego przyczyniły.

 
Czytaj
REKLAMA

SUZUKI TRAVEL PACK EDYCJA SPECJALNA

Wybierz wymarzony motocykl Suzuki. Teraz ze specjalnym pakietem wyposażenia Travel Pack.Advertisement

Jeśli chodzi o wagę motocykla to bez płynów wynosi ona 204 kg. Motocykl jest produkowany również w wersji z ABS i wtedy jest o dwa kilogramy cięższy.

Kawasaki ER-6n polecany jest dla początkujących kierowców. Lekko i łatwo się prowadzi. Moc, w którą jest wyposażony zapewni również frajdę doświadczonym kierowcom. Świetnie sprawdza się w miejskich warunkach.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Kawasaki ER-6n: Dane techniczne

Dane techniczne: Kawasaki ER-6n
MarkaKawasaki
Model ER-6n
Pojemność649 cm3
Silnikczterosuwowy, rzędowy dwucylindrowy
Przeniesienie napęduŁańcuch
Moc maksymalna72 KM
Ilość miejsc2
Chłodzeniecieczą
Skrzynia biegówsześciobiegowa
TypNaked bike
V-Max210 km/h
Masa własna204 kg
Jaka jest Twoja reakcja?
100%
0%
0%