Junak M12 Vintage 125 najchętniej kupowanym motocyklem w Polsce w 1. połowie 2020 roku

Przełom czerwca i lipca, to zawsze moment prezentacji związanych z półroczem wyników i statystyk. Te związane ze sprzedażą motocykli pokazały dobitnie, który motocykl jest najczęściej wybieranym przez Polaków jednośladem. Okazał się nim Junak M12 Vintage 125, który już wcześniej cieszył się bardzo dużo popularnością. Skąd ten sukces?

Polacy kochają choppery. Co prawda do popularności tego typu motocykli na poziomie jaki uzyskują w USA zawsze będzie nam daleko, ale klasyczne motocykle o niskiej i długiej linii przypadają nam często do gustu. Chopper w stylu retro to jednak nie tylko piękna klasyczna linia, to także nisko położona kanapa i odprężona pozycja za kierownicą. Zwłaszcza to pierwsze skłania osoby o niższym wzroście do wyboru właśnie takiej maszyny. Na takim motocyklu po prostu znacznie łatwiej o poczucie pewności. Szczególnie podczas jazdy z niewielką prędkością, manewrowania, czy częstego zatrzymywania i ruszania spod świateł - słowem w typowym ruchu miejskim. Niska linia motocykla to także niski środek ciężkości. To z kolei wpływa dodatnio na poręczność i zwinność jednośladu, a przy połączeniu z umiarkowaną masą motocykla klasy 125, daje dużą łatwość prowadzenia. Ta z kolei bardzo szybko przekłada się na czerpaną z jazdy przyjemność.

Junak M12 posiada jeden z największych rozstawów osi w swojej klasie – 1435 mm, który sprawia, że motocykl prowadzi się pewnie.  Do tego mamy duże koła, mięsistą kanapę i rasową, chopperową kierownicę z grubymi manetkami. Dzięki tym zabiegom motocykl wygląda na znacznie większą pojemnościowo maszynę. Do tego stopnia, że gdy postawimy obok niego klasyczną 125-kę, to kojarzy się ona wtedy bardziej z motorowerem.

Nie ma co ukrywać, że dla polskich motocyklistów cena nowego motocykla jest ciągle jednym z głównych kryteriów przy wyborze. Jednak sama cena to nie wszystko, bo chodzi tu przede wszystkim o jej stosunek do tego co za nią otrzymujemy - tzw. price/value.  Junak M12 Vintage wydaje się być w tym wypadku bezkonkurencyjny, bo za cenę nieco ponad 9 tysięcy złotych otrzymujemy nowoczesny, dobrze wyposażony i świetnie wyglądający motocykl, który dostępny jest na prawo jazdy kategorii B, a w dodatku wygląda na maszynę o znacznie większej pojemności.

Nie dziwi więc fakt, że nie tylko fanów motocykli w klasycznym stylu, ale także codziennych pragmatyków ten motocykl przekonał do siebie. Według Centralnej Ewidencji Pojazdów, w pierwszym półroczu swoich właścicieli znalazło ponad 300 sztuk tego modelu, windując tym samym Junaka M12 Vintage 125 na pierwsze miejsce wśród naj

bardziej popularnych nowych motocykli w tym okresie 2020 roku.

REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button