Pijany kierowca wjechał w kolumnę motocyklistów pod Opolem! Miał 3 promile! [VIDEO]

Ku przestrodze!

W skrócie
  • Pijany kierowca staranował grupę motocyklistów!
  • Do zdarzenia doszło w sobotę w Zimnicach Małych w województwie opolskim
  • Kierujący samochodem miał ponad 3 promile alkoholu

Ku przestrodze – w sobotę pijany kierowcy w Zimnicach Małych w województwie opolskim staranował dwóch motocyklistów, a następnie uderzył w kolejnego podczas ucieczki. Kierowcy ruszyli za kierującym Seatem w pościg i finalnie udało im się go zatrzymać, a następnie przekazać w ręce policji.

Motocykle na naszym portalu zawsze pokazujemy wam z dobrej strony, systematycznie publikując treści dotyczące techniki jazdy, bezpieczeństwa i świadomości wynikającej z zagrożeń, które mogą spotkać nas na drodze. Widząc jednak ten materiał nie można przejść obok niego obojętnie, gdyż na drogach miejsca dla kierowców wsiadających za kółko na podwójnym gazie nie ma. Kompletnie nie ma przyzwolenia na jazdę pod wpływem alkoholu, co dosadnie pokazała również ostatnia zmiana przepisów, która weszła w życie 14 marca 2024 roku. Ten kierowca startował kolumnę motocyklistów, a następnie rozpoczął ucieczkę mając 3 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 19 w miejscowości Zimnice Małe. Duża grupa motocyklistów została w pewnym momencie wyprzedzona przez pędzącego Seata, który zaledwie kilka chwil później staranował dwóch motocyklistów jadących na czele kolumny. Siła uderzenia była na tyle duża, że jeden z motocykli wpadł do betonowego rowu, a pijany kierowca rozpoczął ucieczkę.

Najważniejsze informacje:

  1. Kierujący Seatem staranował motocyklistów mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.
  2. 35-latek kilkukrotnie był już notowany za wykroczenia drogowe – teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.
  3. Ku przestrodze!

Przeczytaj również:

Od 14 marca pijani kierowcy stracą swoje pojazdy – przepisy wchodzą w życie!

Pozostali motocykliści zachowali spokój i część udzieliła pomocy osobom poszkodowanym w wyniku zderzenia, natomiast pozostali ruszyli w pościg za uciekinierem, który podczas cofania z impetem wjechał w kolejnego motocyklistę. Ucieczka nie trwała zbyt długo, gdyż pijany mężczyzna stracił panowanie nad samochodem i wypadł z drogi. Mężczyźni zatrzymali sprawcę wypadku i przekazali go policjantom. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia, a wynik wykazał ponad 3 promile alkoholu. Kierowcą był 35-letni mieszkaniec okolicznej miejscowości, który kilkukrotnie był już notowany za wykroczenia drogowe.

Film z całego zdarzenia dostępny jest poniżej:

5 motocykli zostało uszkodzonych w wyniku zderzenia, a 2 zostały kompletnie skasowane. Jeden z motocyklistów odniósł obrażenia i został przewieziony do szpitala, a pozostali nie wymagali pomocy medycznej. Pijanemu kierowcy samochodu osobowego grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button