Odwiedź muzeum motocykli Ducati nie wychodząc z domu. Teraz już możesz!

Nie każdemu z nas dane było odwiedzić to niepowtarzalne miejsce jakim jest znajdujące się tuż przy fabryce w Borgo Panigale muzeum motocykli Ducati. W ostatnich czasach jest to wręcz niemożliwe, bo muzeum z wiadomych przyczyn zawiesiło swą działalność do odwołania. Na szczęście od niedawna możemy ponownie wybrać się w historyczną podróż po świecie Ducati i, co szczególnie istotne, dokonać tego nie wychodząc  z domu. Prawda, że fajnie?

Cyfryzacja postępuje w każdej dziedzinie, a jej tempo, w związku z obostrzeniami dotyczącymi bezpośredniego kontaktu międzyludzkiego, znacząco wzrosło w ostatnim roku. Nie możemy wybrać się do galerii, muzeów, kin czy teatrów. Pozostaje nam więc ukulturalnianie się w wirtualny sposób. A jeśli w dodatku kręci nas motoryzacja, a zwłaszcza jej najpiękniejsza strona czyli motocykle, to ciężko obecnie o lepszą opcję niż możliwość wirtualnej wycieczki po świecie sportów motocyklowych i przebogatej historii jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek motocyklowych na świecie.

Taką sposobność właśnie niedawno udostępniło muzeum historii marki Ducati, znajdujące się tuż przy fabryce-matce we włoskim Borgio Panigale. Historia i ciekawostki związane z marką, jej dziedzictwem, sukcesami i szczegóły dotyczące przełomowych modeli oraz maszyn, na których szereg najwyższej klasy zawodników zdobywało mistrzowskie tytuły - wszystko to czeka na każdego internautę, który wykupi bilet na wirtualną wycieczką (koszt to 10 €) i zarezerwuje termin zwiedzania.

Ducati Multistrada V4 - wszystko co musisz wiedzieć o tym motocyklu

Tour po muzeum dostępny jest 4 razy w tygodniu, z czego w dwóch terminach odbywa się w języku włoskim, a w kolejnych dwóch po angielsku, czyli tak jak odbywa się to będąc na miejscu. Osoby zwiedzające oprowadza prawdziwy (żywy) kustosz podczas wydarzenia, które odbywa się na żywo. Na zwiedzających czekają dodatkowe atrakcje i tematy miesiące. Za każdym razem możecie zatem odkryć inne tajniki historii i współczesnych technologii stosowanych na najnowszych włoskich maszynach.

Aby wziąć udział w takim wydarzeniu należy zajrzeć na oficjalną stronę Museo Ducati, kupić bilet i zarezerwować dostępny termin zwiedzania. Udanej zabawy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button