Aktualnie czytasz:
Futurystyczny motocykl Bentleya? A czemu nie?
0

Marka Bentley nijak nie kojarzy się z motocyklami. Dlaczego jednak wśród luksusowych pojazdów tego producenta nie miałby pojawić się także motocykl? 

Czy motocykle mogą być luksusowe? Jak najbardziej. Choć są to pojazdy, które znacznie bardziej kojarzą się z czymś surowym, agresywnym i dynamicznym, to nie przeszkadza to dwukołowym konstrukcjom na ociekanie luksusem. Nie brak także serwowanych przez samochodowe firmy motocyklowych propozycji, czy  mariaży w postaci współpracujących ze sobą producentów motocykli i prestiżowych samochodowych marek. Przykładem mogą być chociażby brytyjskie marki Aston Martin i Brough Superior, z dwukołowym bolidem AMB001, czy samochodowa marka Lotus ze swoim motocyklowym konceptem C-01.

Dlaczego więc Bentley nie miałby postawić na dwukołowy dodatek do swoich dwuśladowych klejnotów? Jak mógłby wyglądać motocykl Bentleya, pokazują mocno wyimaginowane rendery stworzone przez Thomasa Angebulta.
Jednoślad został zawadiacko nazwany Bentley Hooligan i prezentuje mocno niekonwencjonalne podejście do motocyklowych konstrukcji.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Widać tu połączenie wpływów związanych z bogatą historią marki, jak chociażby dwa okrągłe, wyłupiaste przednie światła ze zdecydowanie nowoczesnym zadupkiem. Dodano także awangardowe przednie zawieszenie z przednim kołem opartym o piastę zintegrowaną z obręczą. Nie wiemy za bardzo jak zaproponowany układ miałby nadawać kierunek ruchu pojazdowi. Chyba tu czegoś brakuje pod względem inżynierii tej konstrukcji. Jednak w dobie wszechobecnej elektroniki, powiedzmy, ze mechaniczne zwrotnice można by pominąć. Sam autor przyznaje, że to dopiero wstępna wersja tego projektu, która powstała podczas ogólnoświatowego lock-downu.

Maszyna najprawdopodobniej byłaby oparta o napęd elektryczny, o czym mogą świadczyć wstępne założenia konstrukcyjne. Czekamy zatem na kolejne, bardziej rozbudowane wersje tego komputerowego prototypu. Kto wie, może włodarze marki Bentley podłapią ten pomysł i zobaczymy go kiedyś w fizycznej wersji na którejś motocyklowej wystawie?

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%