Portal Motocyklowy Jednoślad.pl

Społeczność

Zaloguj się lub zarejestruj w Jednoślad.pl:  

Zarejestruj się

Pozostawienie akumulatora na zimę w motocyklu lub motorowerze: Czym to grozi?

Kategoria: Motocykle Motorowery Porady

Dodano 04 stycznia 2017

Lenistwo nie popłaca, przez co pozostawienie akumulatora w naszym jednośladzie na okres kilku miesięcy bardzo często wiąże się z komplikacjami i wydatkami na wiosnę. Dziś przypominamy dlaczego warto poświęcić kilka minut atencji względem naszego moto.

Co tak naprawdę dzieje się z akumulatorem po dłuższym postoju? W naturalny sposób się rozładowuje. Już po 3 miesiącach w samotności może się okazać, że uruchomienie naszego motocykla czy skutera za pomocą rozrusznika nie będzie możliwe. Pół biedy kiedy jest to jednoślad zaopatrzony w kopniak i gaźnik. Prawdziwe problemy mogą mieć użytkownicy maszyn wyposażonych we wtrysk. Nie zawsze taki motocykl będzie w stanie odpalić na popych. Oto przykład.

W tym przypadku konieczne okazało się “pożyczenie” prądu z samochodu, bądź wyciągnięcie baterii i podładowanie jej prostownikiem. Choć tragedia się nie wydarzyła, to jednak cała ta operacja okazała się bardzo irytująca i zabrała kilka godzin pięknego i ciepłego, wiosennego dnia. Ten można było spędzić po prostu beztrosko delektując się jazdą na jednośladzie.

Kilka miesięcy w garażu może także oznaczać konieczność zakupu nowego akumulatora na wiosnę. Rozładowana bateria do poziomu np. 8V, permanentnie narażona na niskie temperatury może zostać trwale uszkodzona, a jej pojemność zrównana do poziomu zera. Na nic się zdadzą późniejsze próby odsiarczenia i naładowania takiej baterii. Stąd warto poświęcić te kilka minut na demontaż akumulatora i zabranie w cieplejsze miejsce, niż nasz garaż.

Czytaj więcej o: , ,

- napisał 1124 publikacji w Jednoślad.pl.

Zaczynałem jak każdy. Od Komara przez Simsona, chiński skuter... aż do spełniania swoich marzeń. W Jednoślad.pl Tworze swoje moto vlogi, testuje motocykle i motorowery oraz informuję o najważniejszych zmianach w prawie.

Komentuj | Wasze komentarze i opinie »


Komentarze: 3 opinii

  1. Szczuru pisze:

    W nowszych motorowerach trzeba mieć naładowany akumulator aby wogóle móc “kopnąć”.

  2. ~ Krzysiek pisze:

    A co w razie gdy motocykl jest w garażu z temperaturą ok 10 stopni i jest odpalany co jakieś 2 tygodnie na 20-30 minut? Pozdrawiam Krzysiek (początkujący motocyklista)

  3. ~ Jaro RS pisze:

    Mój stoi w garazu o pokojowej temperaturze i po 3 miesiącach po weryfikacji mocy akumulatora ma wciąż stan jakby był jeżdżony wczoraj. Nie zawsze konieczne jest to ciągłe ładowanie. Wszystko zależy od wieku akumulatora i miejsca w jakim jest przechowywany. Trzeba walczyć z tym mitem.


Zostaw komentarz do tego artykułu
Dodając komentarz akceptujesz regulamin Jednoślad.pl

Ważne

Polecane porady, testy, opinie...

5 przykładów dlaczego warto jeździć na motocyklu w ciuchach #44 Social Jednoślad.pl

5 przykładów dlaczego warto jeździć na motocyklu w ciuchach #44 Social Jednoślad.pl

20 grudnia 2016

Dzisiaj chciałem Wam pokazać dlaczego warto jeździć na motocyklu i motorowerze w ciuchach. Jednak ostrzegam, dzisiejsze zestawienie może dla niektórych wydać się drastyczne.

Motocykle Wideo1 opinia

Duże spalanie? Słabe osiągi? Wyreguluj gaźnik (skutery/motorowery)

Duże spalanie? Słabe osiągi? Wyreguluj gaźnik (skutery/motorowery)

05 marca 2010

Słabe osiągi? Za duże spalanie? To oznaka, że należy przyjrzeć się prawidłowej regulacji gaźnika, filtrom powietrza, paliwa i świecy. Oto tutorial, jak krok po kroku zabrać się za te na pozór skomplikowane czynności...

Motorowery Porady Skutery35 opinii

Ostrzeganie przed policją: Nie migaj, bo nie wiesz, kogo ostrzegasz

Ostrzeganie przed policją: Nie migaj, bo nie wiesz, kogo ostrzegasz

29 września 2014

"Nie ostrzegaj, bo nie wiesz, kogo ostrzegasz" - to nowa kampania, którą zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Żywcu. Akcja ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa w na drogach, choć ma również szerokie grono przeciwników.

Wiadomości14 opinii

Portal i Forum Motocyklowe Jednoślad.pl

Portal i forum motocyklowe Jednoślad.pl wykorzystuje pliki sesji cookie. © 2005-2016 Wydawca: Jednoślad.pl. Grupa OnAir!, 01-231 Warszawa, Płocka 5a, Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jednoślad.pl to funkcjonujący od 2005 roku portal motocyklowy oraz forum dla sympatyków skuterów, maxi skuterów 125 ccm, motorowerów i motocykli 125 ccm.