Rekawice motocyklowe Wintex Sierra - letnio... lekko....

Do czego motocykliście i skuterzyście służą rękawiczki opowiadać nie trzeba. Wiadomym jest, iż ta część garderoby jest po prostu niezbędna i nie ważne czy jest upał, mróz czy inna pogodowa anomalia. Rekawiczki mieć trzeba. Pytanie jakie przy zakupie rękawiczek należy zadać, jest banalne: "Czym i właściwie jak jażdże?"

Prostym jest, iż jeżdżąc chopperem, nie kupie rękawiczek z kevlarowymi wzmocnieniami na palcach i kostkach, tylko będę szukał czegoś z pięknej ćwiekowanej skórki.

Co jednak jak jeździ się szybszym skuterem, lub lekkim nakedem? Jak to co, Wintex Sierra! Proste rękawiczki ze skórzanymi wzmocnieniami. Bo czego chcieć więcej? Ciekawa stylistyka, dobre wykonanie, wygodne i łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu. Tak można po krótce je opisać. Za ochrone odpowiadają wspomniane skórzane wzmocnienia. Są one rozmieszczone na kostkach, palce zaś wzmacniają delikatne skórzane paski. Rozwiązanie takie zachowuje elastyczność rękawiczek, dając jednocześnie minimum protekcji w razie czego. Elastyczność ta jest o tyle dobra, że nie odczuwamy zmęczenia rąk w wyniku długotrwałej jazdy. Po prostu nic nie ciśnie.

Również zastosowanie gumowego ściągacza na wysokości nadgarstka jest ukłonem w stronę komfortu. Nie trzeba każdorazowo rozpinać i zapinać rzepowego paska, żeby ściągnąć lub założyć rękawice. Jedynym zapięciem jest rzep na przedramieniu. Trzyma mocno i nie rozpina się samoczynnie. A o to przecież chodzi. Rękawiczki wewnątrz wykoAączone są delikatną skórką i materiałem. Połączenie bardzo przyjemne w dotyku.

REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

Nie stwierdziłem żadnych "dziwnych" uwierających szwów. Wewnętrzna strona rękawiczki (ta która obejmuje kierownice) została wzmocniona zdaje się zamszem. Zapobiega to tak ślizganiu się rekawiczki jak i jej szybszemu zużywaniu. Niestety, nie wszystko złoto co się świeci. Rękawiczki choć bardzo komfortowe, to jednak raczej na ciepłe lub letnie dni. Gdy robi się poniżej 5 st.C komfort drastycznie spada. Dzieje się to za sprawą dość sporej przewiewności. Gdy jest ciepło - jest super. Gdy pada lub jest zimno, już nie jest tak różowo.

Dodatkowo, w testowanym egzemplarzu, po w zasadzie dwóch tygodniach średnio intensywnej jazdy (ok 1k km) lekko puścił szew na palcu wskazującym prawej ręki. Nie ukrywajmy, nie są to rękawiczki z górnej półki, ale jednak nie powinno się coś takiego pojawić po zaledwie 14 dniach jazdy! Mam nadzieję, że jest to przypadek jednostkowy.

Podsumowując: Masz skuter lub moto 50 - 125 ccm? Te rękawiczki są dla Ciebie. Ładny wygląd i wygoda przy jednoczesnej niewielkiej cenie sprawiają, iż wiele osób zwróci na nie swoje oczy w momencie wyboru tego typu odzieży.

Plusy: -komfort -wygląd -prostota zakładania i zdejmowania -nie ograniczają zbytnio czucia w dłoni (chodzi o to, że można w nich bez problemu np. wyjmować monety z portfela, co nie każdymi rękawiczkami się da) -dobra wentylacja

Minusy: -nie nadają się na chłodniejsze dni -nienajlepsze wykonanie

Cena:160zł

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button