Aktualnie czytasz:
Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h także poza zabudowanym. Prawo drogowe 2020
0

Premier Morawiecki zapowiedział pakiet zmian w prawie drogowym 2020, który zakłada odbieranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h także poza terenem zabudowanym. 

Obecnie kierowca przekraczający obowiązujące ograniczenie prędkości poza terenem zabudowanym otrzyma mandat i punkty karne. W przypadku przekroczenia prędkości o 50 km/h (np. jadąc 145 km/h przy ograniczeniu do 90 km/h) kierowca zapłaci od 400 do 500 zł mandatu. Premier Morawicki niedawno zapowiadał, że wysokość kary ma się radykalnie zwiększyć, zakładając także uzależnienie mandatu od zarobków kierowcy lub wartości auta.

Wczoraj podczas konferencji prasowej organizowanej przy okazji pikniku motoryzacyjnego PKN Orlen premier Morawiecki zapowiedział, że pojawią się kolejne zmiany. Wśród nich bezwzględne pierwszeństwo pieszych, ograniczenie do 50 km/h w dzień i w nocy oraz utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h – także poza terenem zbudowanym.

Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości 2020

W bardzo krótkim tempie wprowadzamy trzy dodatkowe ograniczenia – po pierwsze jest to pierwszeństwo pieszego przed wejściem na pasy. Po drugie jest to ograniczenie do 50 km/h jazdy pojazdów w terenie zabudowanym przez całą dobę (…). Również wdrażamy zasadę, że w sytuacji przekroczenia (prędkości) powyżej 50 km/h poza terenem zabudowanym, to również będzie można odebrać prawo jazdy – komentował premier Morawiecki.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

O wprowadzeniu bezwzględnego pierwszeństwa dla pieszych mówi się od dłuższego czasu. W przyszłym roku miałby zostać powołany specjalny fundusz na dodatkowe inwestycje infrastrukturalne związane z bezpieczeństwem na drogach, z naciskiem właśnie na poprawienie bezpieczeństwa pieszych.

Źródło: https://www.facebook.com/pg/MorawieckiPL

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

 

Jaka jest Twoja reakcja?
33%
0%
0%