Aktualnie czytasz:
Trudniej po Katowicach: Korki w centrum
0

Uwaga skuterzyści w Katowicach – przygotujcie się na wyjątkowo zakorkowane centrum

Dziś (27 września) rozpoczyna się remont ulic, chodników i torowiska tramwajowego wokół placu Wolności.  To kolejny etap przebudowy śródmieścia.

Prace budowlane mają zakończyć się jest jeszcze w tym roku. Zaś prace wykończeniowe i rekultywacyjne przeprowadzone zostaną wiosną przyszłego roku. Remont jezdni i chodników wokół placu planuje się na 2014 r.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

Przez cały czas remontu nie pojedziecie częścią pl. Wolności od ul. Sokolskiej do ul. Gliwickiej oraz wyjazdem z ul. Gliwickiej na pl. Wolności. Z kolei jezdnia na odcinku od ul. Matejki do ul. Sokolskiej zostanie zawężona do jednego pasa ruchu.

Objazd od skrzyżowania ulic Sokolskiej i Mickiewicza do Gliwickiej, Mikołowskiej i Słowackiego prowadzi ulicami: Mickiewicza, Dąbrówki, Gliwicką, Goeppert-Mayer i Sądową. Objazd od skrzyżowania ulic Mikołowskiej i Słowackiego Gliwickiej i Grundmanna wyznaczony jest ulicami Sądową i Goeppert-Mayer.

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Dojazd do ul. Sądowej oraz placu Wolności pomiędzy ulicami Gliwicką i Matejki odbywać się będzie od ul. Goeppert-Mayer. Jednocześnie odwrócony będzie kierunek ruchu na ul. Sądowej od ul. Goeppert-Mayer do placu Wolności oraz wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy na łączniku ulic Sądowej i Sobieskiego. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Sadowej i Goeppert-Mayer będzie wyłączona.

Wszystkie prace zostaną zakończone w drugiej połowie przyszłego roku.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%