Tani Skuter albo Motorower na Wakacje? Co wybrać?

Tylko co wybrać? Stawiamy hipotetyczne wytyczne co do jednośladu. Budżet do 3000 PLN, ma to być pierwszy skuter, łatwy w prowadzeniu i tani w eksploatacji. W sam raz na wakacje. Wyboru dokonajmy spośród testowanych przez Skuterowo.com maszyn.

Wbrew pozorom oferta jest całkiem spora i zaczynając od “portfolio” marketów łatwo wyłonić liderów sprzedaży, głównie za sprawą ceny, małych gabarytów i niskich kosztów eksploatacji.

Router Bassa 50: Skuter na start. W hipermarketach można upolować promocje i wówczas można stać się właścicielem skutera za 2000 PLN. Jeździć jeździ, nie szokuje osiągami, ani jakością…

Toros F16: Czy wytrzymał nasz test? Wytrzymał, aż się zdziwiliśmy. F16 to bliżniacza konstrukcja co Bassa i podobna cena.

Router WS 50: Coś na początek. Za niecałe 3000 PLN można kupić również klasyczny motorower, zasilany czterosuwowym silnikiem. Jakość taka sobie, ale frajdy z jazdy cała masa. Dobry do nauki podstaw jazdy na motocyklu.

Toros Fresco 50: Duży za Niedużo. Czyli ile? Dwa tysiące z dużym hakiem, prawie trzy. Nieco większa masa, lepszy komfort prowadzenia i prawdziwa, dwuosobowa kanapa.

Romet 727 Premium: Czy jest coś wart? Wart jako nowy nawet 2600 PLN, jeśli trafimy np. na wyprzedaż rocznika. Mały, nieco bardziej dopracowany i jak się okazało w naszym teście jest w stanie znieść naprawdę wiele…

Wbrew pozorom na rynku znajdziecie całą masę skuterów za mniej, niż 3000 PLN. Ten segment skuterów i motorowerów stanowi znakomitą większość sprzedaży na polskim rynku. Dlatego też producenci i importerzy przeganiają się w coraz to nowszych konstrukcjach dzięki czemu wybór jest całkiem spory, a przy okazji jakość również znacząco się poprawiła. Już wkrótce w Skuterowo.com zobaczycie hit tego sezonu – “skuter z Biedronki”. Tym mianem został okrzyknięty Router Traffico II

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

7 opinii

  1. Ja zakupiłem ZK50 jeszcze na dotarciu jest ale pięknie śmiga. A jak coś się zepsuje to sprawdzałem konstrukcja banalnie prosta. Prawie jak stary Romet ale dużo ładniejszy ^^

  2. Tak z ciekawości się zapytam… Zanim kupiłeś ten motorower, to zasięgnąłeś gdzieś o nim jakiś opinii? Czytałeś o tym modelu może na jakiś forach internetowych? Czym kierowałeś się przy wyborze tego konkretnego modelu?
    Najważniejsze, że czerpiesz radość z zakupu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button