Aktualnie czytasz:
Skoda Superb 2013: Ile pali silnik 2.0 TDI 170 KM? Cz.3
0

Dziś kolejna, trzecia i nie ostatni część serii – Skoda Superb 2013: Ile pali silnik 2.0 TDI 170 KM? Chciałbym Wam pokazać kolejne raporty, tym razem z typowo autostradowego spalania zimą.

Cześć, witajcie, tutaj Leszek. Tym razem odpowiemy sobie na pytanie jadąc Południową Obwodnicą Warszawy ile przy prędkości 100 km/h spala silnik 2.0 TDI 170 koni, który został zainstalowany w Skodzie Superb 2 generacji. Aktualnie poruszamy się po prostej lekko pod górkę przy prędkości 100 km/h I włączonych tempomacie. Średnie spalanie raczej mało nas interesuję w tej sytuacji, bardziej nas interesuję wartość bieżącego spalania, który wynosi 4.3 litra. Przypomnę, że jedziemy lekko pod wiatr I pod górkę. Tak czy siak przy 170 konnych silniku, przy niemałej prędkości, na 5 biegu mamy wartość 4.3 litra, zmieniamy bieg na 6, dorównujemy do tej samej prędkości, widzimy, że obroty nieco spadły I co dzieje się ze spalaniem. No jest teraz lekko pod górkę, więc wynik jest troszeczkę przekłamany. Spalanie spadło do 3.9 litra I waha się pomiędzy 4, a 3.9. Powiem wam szczerze, że to też jest dowód na to jak duże znaczenie ma odpowiednie operowanie biegami, to jest pierwsze primo. Sekundo, to jest kwestia tego, że silnik diesla w tracie potrafi być naprawdę bardzo oszczędny, jeżeli robi się duże odcinki jadąc zwłaszcza w trasie, można sporo pieniędzy I paliwa tym sposobem, zaoszczędzić. 3.6, 3.9, 4.0. Takie spalanie.

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

Teraz jedziemy naprawdę po płaskim, więc postanowiłem wam jeszcze raz pokazać co pokazuję komputer pokładowy. Jadąc zupełnie po płaskim, 3.3 litra, 100 km/h, 1700 obrotów, 6 bieg, tempomat. Jadąc z taką prędkością, naprawdę można średnie spalanie mieć naprawdę na poziomie, którego inni mogą tylko I wyłącznie pozazdrościć. To są właśnie uroki nowoczesnego diesla przy całej masie wad jakie on posiada I ilości hejtów jakie płyną w internecie w kierunku nowoczesnych silników wysokoprężnych, jest to argument nie do przeceniania. Lekko pod górkę – 4.5 litra. A za chwilę znowu będziemy delikatnie się staczać, więc na pewno te spalanie wróci do tego niesamowitego poziomu nie spełnia 4 litrów, nieco ponad 3 litrów w rzeczywistości. Obserwujcie komputer pokładowy – Już poniżej 4.0, 3.8, 3.7, 3.4 po płaskim, 3.3. Jak dla mnie warto zainwestować, dla tych wartości, w silnik wysokoprężny. No nic. Po raz kolejny pozdrawiam z trasy!

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%