Romet Zetka 50: Z bliska

Romet Zetka to nieliczny na polskim rynku motorower, który pomimo dalekowschodniej produkcji posiada inny silnik, niż Zipp Neken, Barton Fighter, Zumico GR500 czy Kymco Nexxon. Zetka jest bowiem kopią Suzuki GN 125 i tak jak pierwowzór występuje także w wersji 125ccm. Za Rometem z pewnością przemawia klasyczny wygląd i silnik z pionowym cylindrem, nieprzypominający z wyglądu zwykłej pięćdziesiątki. To również za sprawą tego okazał się jednym z najpopularniejszych jednośladów na polskim rynku. W sukcesie pomogła również cena, która nieco przekracza 4000 PLN. Jesteś ciekaw jak Zetka sprawdziła się w testach Skuterowo.com?

Sprawdź test: Romet Zetka 50: By Być Dumnym…

Zobacz więcej zdjęć:
[nggallery id=100]

Fot.: Skuterowo.com/Romet Arkus Group
REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Inne publikacje na ten temat:

11 opinii

  1. Mam ten motorek i powiem tak : szajsen 😛 Silnik słaby chociaż jest to ten sam licznik jak w w/w pojazdach ale obrócony do pionu. Duża masa (jest to 152 z silnikiem 50) = mała prędkość i niestety duże wibracje ;( Ale ten motorek ma też parę zalet : jest ładny, ma w miare dobre opony. Skomentowałbym ten motorower tak : „chińska precyzja, polski temperament” 😛

    Pozdrawiam Michał

  2. ”Posiada inny silnik, niż Zipp Neken, Barton Fighter, Zumico GR500 czy Kymco Nexxon.”

    To co tam siedzi za silnik skoro nie 139FMA, ten silnik siedzi w Bartonie, Ogarach, Shockach itp.

  3. To jest 139FMB (tak na silniku pisze) tyle ,że odwrócony do pionu 😉 Do obrócenie zmniejszyło jego osiągi o jakieś 3/4 ale co tam :P. A więc jest to ten sam silnik co w w/w pojazdach

  4. Mój kolega ma Zipp’a Shock i kupił moduł odblokowany za 35zł… Osiągi na dzień dzisiejszy 80-85km/h (kierowca jest lekki). Przyśpieszenie nie za dobre ale jak się rozchula to 2T zostawia w tyle.

  5. nie ma takich złych osiągów ta zetka jak na 50, nie przesadzajmy. tak jak pisze buczek – za tę cenę jeden z lepszych (mówię oczywiście o nówkach, z gwarancją).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button