Aktualnie czytasz:
Pytania na prawo jazdy 2015 online? Zostaną opublikowane jeszcze w tym roku
0

Ministerstwo Infrastruktury zobowiązało się do upublicznienia wszystkich pytań na prawo jazdy wszystkich kategorii jeszcze w 2015 roku. Jednocześnie nowe przepisy dają możliwość dalszego zwiększania ich ilości, pisze Gazeta Prawna.

W ubiegłym tygodniu sejmowa komisją rozpoczęła weryfikację wszystkich pytań występujących na testach teoretycznych na prawo jazdy. To na skutek licznych kontrowersji i znacznego spadku zdawalności wśród kandydatów. To wynik wprowadzenia nowych egzaminów i zmiany bazy pytań do niemal 3 000. Trudniej było również za sprawą ich niejawności. Przez to wykluczono możliwość uczenia się ich na pamięć.

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju obiecało, że po ukończeniu weryfikacji wszystkie pytania zostaną upublicznione, jednak nie zdradzono w jakim miejscu i w jaki sposób.  Co ważne - od maja 2015 roku wszyscy kandydaci będą mogli przesyłać swoje własne propozycje pytań, które ich zdaniem powinny znaleźć się na egzaminie państwowym. Te również będą systematycznie trafiać do komisji. Przez co ich baza będzie dynamicznie rosnąć bez określenia górnego limitu.

Jednocześnie należy zwrócić uwagę na liczne strony oferujące dziś dostęp do pytań egzaminacyjnych online. Niestety są to najczęściej witryny oferujące odpłatnie możliwość korzystania z bazy pytań, które nie zostały urzędowo zatwierdzone, przez co często bezużyteczne.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%