Aktualnie czytasz:
Czy to już początek sezonu 2015? Kiedy przyjdzie wiosna, od kiedy można jeździć?

Meteorolodzy twierdzą, że zima 2014/2015 odchodzi w zapomnienie. Szanse na srogie mrozy i opady śniegu z każdym dniem maleją. Ostatnie dni dały temperatury przekraczające nawet 10 kresek na plusie. W tym tygodniu możemy liczyć na podobne, wiosenne wskazania termometrów.

Sprawdziły się prognozy sezonowe. Amerykańskie Centrum Prognozowania Klimatu (CDC), brytyjska narodowa służba meteorologiczna Met Office oraz rosyjska służba meteorologiczno-hydrologiczna Roshydromet wytyczyły swoje modele pogodowe. Wszystkie wskazują na rekordowo ciepłe najbliższe 2 miesiące. Zarówno luty jak i marzec mają być wyjątkowo ciepłe i wilgotne. Dodatkowo zaznacza się szybkie nadejście wiosny, już za 3 tygodnie.

Nim wiosna w pełni się zadomowi w Polsce przed nami co najmniej 2 tygodnie z jesienną aurą. Przez najbliższe dni najcieplej będzie na południu – do 11 kresek w cieniu, w słońcu nawet do 15 na plusie (!). Najwięcej chmur pojawi się na północy i wschodzie kraju.

 

 
Czytaj
REKLAMA

Pokochaj całą rodzinę Suzuki GSX-S

Sezon w Suzuki trwa przez cały rok. Dlatego już teraz skorzystaj z wyjątkowej oferty na zakup dowolnego motocykla z rodziny GSX-S z rabatem do 5000 zł!Przyjmij zaproszenie do naszego grona dzięki GSX-S 125 na prawo jazdy B. Polub inspirowanego sportowymi emocjami GSX-S 750. Pokochaj bezkompromisowego GSX-S 1000.Advertisement

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
10 Komentarze
 • Zdjęcie profilowe Druid
  23 lutego 2015 at 13:37

  Hmmm… no to chyba przespałem ten zakaz jeżdżenia… :(((

 • Zdjęcie profilowe Berg
  23 lutego 2015 at 14:18

  Ja zacząłem sezon już ponad tydzień temu 🙂 . Jak nie pada, nie ma mrozu i „szklanki” na ulicach, to nawet przy +2°C ujeżdżam.

 • Zdjęcie profilowe
  23 lutego 2015 at 14:49

  A ja zamieniam boczne kółka na nartki i i tak popylam :-)))

 • Zdjęcie profilowe eadem
  23 lutego 2015 at 20:41

  Ja w tym roku nie zimowałem. Miny ludzi na widok jednośladu przy -15st bezcenne 😀

 • Zdjęcie profilowe Druid
  23 lutego 2015 at 21:06

  A gdzie Ty tak pomykałeś, że -15C po drodze w tym sezonie spotkałeś, a?

 • Zdjęcie profilowe eadem
  23 lutego 2015 at 22:44

  Nocą pod miastem temp odczuwalna była wyraźnie niższa. W wawie była jakieś -12, ale już dalej bliżej granicy szron na szybie kasku miałem wyraźnie intensywniejszy 😀 Obudowa napędu po 10km w tych warunkach była ledwo ciepła a w schodku pod kanapą było chłodno. -15 zaliczyłem też rok temu na Ochocie więc mam porównanie. Chociaż największy fun jest wtedy gdy po zmroku zaczyna prószyć mały śnieg. Zanim zrobi się breja na jezdni można polatać jak w kosmosie 😛

 • Zdjęcie profilowe Druid
  23 lutego 2015 at 23:10

  No, to już lepiej… Faktycznie tej zimy były dwie noce z temperaturą (na Okęciu) około -12C. Nie wyklucza to lokalnie, w obniżeniach terenu nieco jeszcze niższej temperatury. Nie należy jednak jej mieszać z temperaturą odczuwalną, bo ona dodatkowo jest kombinacją z prędkością wiatru i wilgotnością powietrza. Niską odczuwalną wytwarza już sama jazda na skuterze i jak udało Ci się jechać przy -12-13C, to odczuwalna była grubo poniżej -20C… (zależała jeszcze od tego, czy jechałeś z ewentualnym wiatrem, czy pod wiatr)
  Nie wiem, czy korzystasz, ale można sobie na bieżąco podglądać temperaturę powietrza i temperaturę odczuwalną z drogowych stacji meteorologicznych na stronie GDDKiA:
  http://www.traxelektronik.pl/pogoda/lokalizacja.php?RejID=10&B=1280&H=776
  przykładowy obraz ze stacji Czosnów (za Łomiankami):
  http://www.traxelektronik.pl/pogoda/stacja/stacja.php?lokid=79
  Ta zima zdecydowanie była dla nas łaskawa… :)))

 • Zdjęcie profilowe
  24 lutego 2015 at 16:10

  Ja tam bym był za otwieraniem sezonu tak jak w tym roku – na koniec stycznia 🙂
  A zamknięcie poprzedniego najwcześniej na koniec stycznia :-)))

 • Zdjęcie profilowe Druid
  24 lutego 2015 at 17:04

  No i chyba tak to się odbywa Araszu… Wystawa motocykli w Wa-wie na początku lutego uznawana bywa za początek sezonu… Ot, tak, z braku lepszego powodu… :)))

 • Zdjęcie profilowe
  24 lutego 2015 at 18:44

  Nie mam nic naprzeciw. Na narty zawsze można do ciepłych krajów pojechać (Włochy, Francja, Turcja) :-)))