Aktualnie czytasz:
Czy to już początek sezonu 2015? Kiedy przyjdzie wiosna, od kiedy można jeździć?

Meteorolodzy twierdzą, że zima 2014/2015 odchodzi w zapomnienie. Szanse na srogie mrozy i opady śniegu z każdym dniem maleją. Ostatnie dni dały temperatury przekraczające nawet 10 kresek na plusie. W tym tygodniu możemy liczyć na podobne, wiosenne wskazania termometrów.

Sprawdziły się prognozy sezonowe. Amerykańskie Centrum Prognozowania Klimatu (CDC), brytyjska narodowa służba meteorologiczna Met Office oraz rosyjska służba meteorologiczno-hydrologiczna Roshydromet wytyczyły swoje modele pogodowe. Wszystkie wskazują na rekordowo ciepłe najbliższe 2 miesiące. Zarówno luty jak i marzec mają być wyjątkowo ciepłe i wilgotne. Dodatkowo zaznacza się szybkie nadejście wiosny, już za 3 tygodnie.

Nim wiosna w pełni się zadomowi w Polsce przed nami co najmniej 2 tygodnie z jesienną aurą. Przez najbliższe dni najcieplej będzie na południu – do 11 kresek w cieniu, w słońcu nawet do 15 na plusie (!). Najwięcej chmur pojawi się na północy i wschodzie kraju.

 

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
10 Komentarze
 • Zdjęcie profilowe Druid
  23 lutego 2015 at 13:37

  Hmmm… no to chyba przespałem ten zakaz jeżdżenia… :(((

 • Zdjęcie profilowe Berg
  23 lutego 2015 at 14:18

  Ja zacząłem sezon już ponad tydzień temu 🙂 . Jak nie pada, nie ma mrozu i „szklanki” na ulicach, to nawet przy +2°C ujeżdżam.

 • Zdjęcie profilowe
  23 lutego 2015 at 14:49

  A ja zamieniam boczne kółka na nartki i i tak popylam :-)))

 • Zdjęcie profilowe eadem
  23 lutego 2015 at 20:41

  Ja w tym roku nie zimowałem. Miny ludzi na widok jednośladu przy -15st bezcenne 😀

 • Zdjęcie profilowe Druid
  23 lutego 2015 at 21:06

  A gdzie Ty tak pomykałeś, że -15C po drodze w tym sezonie spotkałeś, a?

 • Zdjęcie profilowe eadem
  23 lutego 2015 at 22:44

  Nocą pod miastem temp odczuwalna była wyraźnie niższa. W wawie była jakieś -12, ale już dalej bliżej granicy szron na szybie kasku miałem wyraźnie intensywniejszy 😀 Obudowa napędu po 10km w tych warunkach była ledwo ciepła a w schodku pod kanapą było chłodno. -15 zaliczyłem też rok temu na Ochocie więc mam porównanie. Chociaż największy fun jest wtedy gdy po zmroku zaczyna prószyć mały śnieg. Zanim zrobi się breja na jezdni można polatać jak w kosmosie 😛

 • Zdjęcie profilowe Druid
  23 lutego 2015 at 23:10

  No, to już lepiej… Faktycznie tej zimy były dwie noce z temperaturą (na Okęciu) około -12C. Nie wyklucza to lokalnie, w obniżeniach terenu nieco jeszcze niższej temperatury. Nie należy jednak jej mieszać z temperaturą odczuwalną, bo ona dodatkowo jest kombinacją z prędkością wiatru i wilgotnością powietrza. Niską odczuwalną wytwarza już sama jazda na skuterze i jak udało Ci się jechać przy -12-13C, to odczuwalna była grubo poniżej -20C… (zależała jeszcze od tego, czy jechałeś z ewentualnym wiatrem, czy pod wiatr)
  Nie wiem, czy korzystasz, ale można sobie na bieżąco podglądać temperaturę powietrza i temperaturę odczuwalną z drogowych stacji meteorologicznych na stronie GDDKiA:
  http://www.traxelektronik.pl/pogoda/lokalizacja.php?RejID=10&B=1280&H=776
  przykładowy obraz ze stacji Czosnów (za Łomiankami):
  http://www.traxelektronik.pl/pogoda/stacja/stacja.php?lokid=79
  Ta zima zdecydowanie była dla nas łaskawa… :)))

 • Zdjęcie profilowe
  24 lutego 2015 at 16:10

  Ja tam bym był za otwieraniem sezonu tak jak w tym roku – na koniec stycznia 🙂
  A zamknięcie poprzedniego najwcześniej na koniec stycznia :-)))

 • Zdjęcie profilowe Druid
  24 lutego 2015 at 17:04

  No i chyba tak to się odbywa Araszu… Wystawa motocykli w Wa-wie na początku lutego uznawana bywa za początek sezonu… Ot, tak, z braku lepszego powodu… :)))

 • Zdjęcie profilowe
  24 lutego 2015 at 18:44

  Nie mam nic naprzeciw. Na narty zawsze można do ciepłych krajów pojechać (Włochy, Francja, Turcja) :-)))