Aktualnie czytasz:
Prawo jazdy na skuter (AM). Opinie użytkowników skuterów i motorowerów
3

Wciąż nie małe emocje budzi projekt nowej ustawy o ruchu drogowym. O ile wszelkie wątpliwości i pytania Skuterowo.com wyjaśniło w innych publikacjach to jednak warto zwrócić uwagę na opinie samych zainteresowanych tym rozwiązaniem. Nim je poznamy warto zawrzeć małe podsumowanie zmian jakie zapewnia wspomniany projekt:

1. Każdy, kto nie ukończył 18 lat będzie zmuszony do zdania egzaminu na prawo jazdy AM (nowa kategoria). Uprawni go to prowadzenia pojazdów do 50ccm, nie przekraczając prędkości 45 km/h.
2. Posiadając kartę motorowerową w momencie wejścia ustawy w życie będzie można za opłatą ją wymienić, automatycznie otrzymując uprawnienia.
3. Kto w momencie wejścia ustawy o prawie jazdy kategorii AM ma ukończone 18 lat nie będzie musiał pozyskiwać nowych uprawnień. Słowem, każdy kto w tym momencie jest pełnoletni nie musi się obawiać – ustawa go nie dotyczy. Zgodnie z zasadą działania prawa wstecz.
Czy jednak nowe „prawko” to wymysł mający na celu pozyskiwać od społeczeństwa pieniądze? A może w realny sposób polepszy to bezpieczeństwo na drodze? Poznaj opinie użytkowników społeczności Skuterowo.com:

Ja jestem za prawkiem AM dla dzieciaków ,coraz więcej wypadków powodują młode osoby ,niech POLICJA ma ich pod kontrolą i karze surowymi mandatami, chociaż sam pamiętam wycieczki JAWKĄ 50 MUSTANG czy Ogarem 205 nad świder mając 12-13 lat :)…. to były czasy.
~agekon

 
Czytaj
REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!

Jak większość rozwiązań ma swoje plusy oraz minusy.
Zaletą na pewno jest to, że młodzież przejdzie dobre szkolenie z wiedzy o ruchu drogowym, która na pewno im się przyda podczas jazdy choćby na jednośladach. Według mnie, jest to ważny aspekt, ponieważ nóż w kieszeni mi się otwiera gdy widze „jeszcze gorące ’13′” rozbijające się po miejskich bulwarach.
Za wadę można uznać koszty tego rozwiązania. Kurs jak kurs, na pewno tani nie będzie. Wydanie dokumentu to też dodatkowy wydatek.
Obawiam się, że to prawko utrudni niektórym dostęp do pierwszego jednośladu w młodym wieku- czy to dobrze, czy źle- można uogólniać sprawy, ale…nie jest to najgorsze rozwiązanie.
~qazwsxedc

AM?
Na skutery jak najbardziej ok, taka karta motorowerowa. Ale na samochód to kiepski pomysł, taki dzieciak ledwo zza kierownicy będzie wystawał ^^
~beribazoo

…to kolejny wymysl jakiś myślicieli którzy chcą ”ułatwić” życie a w rzeczywistości tak nie jest. Prawda a ciekawe ile to będzie kosztować?
~damian123

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Tak popieram kurs zasad ruchu drogowego,ale czy zaraz AM,może coś na wzor Karty Rowerowej,natomiast co do pr.jazdy dla posiadaczy np.,,B,, podpowiem, w innych ,bardziej cywilizowanych motoryzacyjnie Krajach, posiadacz np.pr.jazdy ,,B,, /jeżdżący b/wypadkowo/ może prowadzić mtocykle do pojemności 125ccm ,doczekamy się podobnie mądrych rozwiązań??
wojtek1506

A jakie jest Twoje zdanie?

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
100%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
 • Zdjęcie profilowe qazwsxedc
  3 maja 2010 at 08:39

  Po 5 może 10 latach od wprowadzenia tego prawka, będziemy mogli odpowiedź na zasadnicze pytanie: Czy było to potrzebne?

  Wyjdzie w praniu:)

 • Zdjęcie profilowe Melonier
  27 sierpnia 2010 at 19:15

  Osobiście mam skończone i to sporo 18 lat.
  Przepisy ciągle przeglądam bo warto nie zapominać podstaw.
  Moje zdanie jest takie:
  -już od przedszkola powinno się uczyć dzieci zasad o ruchu drogowym-
  -w szkole podstawowej powinny być zajęcia dodatkowe pod tytułem prawo o ruchu drogowym- udzielanie pierwszej pomocy
  *i tu egzamin i karta rowerowa po zakończeniu 5 kl.
  -gimnazjum -podobna forma może bardziej rozbudowana
  *egzamin i karta motorowerowa
  -szkoła średnia – podobna forma może bardziej rozbudowana
  *egzamin i prawojazdy na motor o pojemności do 300cc
  *egzamin i prawojazdy na samochód
  -dalsze podnoszenie kwalifikacji po za szkołą.
  Tak to widzę.
  Czy było by to dobre oceńcie sami.

 • Zdjęcie profilowe Pietro
  3 lutego 2011 at 09:57

  Bez sensu! Rząd powinien wziąść się w końcu za gospodarkę, która jest w krytycznym stanie, a nie szukać kasy z kursów prawa jazdy AM, bo nic nie robią tylko kombinują gdzie i jak wyrwać ludziom kase. Już zrobili obowiązek przeglądów na motorowery, teraz prawka AM, w planie fundusze OFE…ciekawe co jeszcze!? może zwiększyć akcyzę na paliwo?? Banda złodzieji i aferzystów!!!