Aktualnie czytasz:
Orlen obniża ceny paliwa: Tak tanio nie było już dawno.
0
 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Obecna sytuacja makroekonomiczna dość znacząco wpłynęła na ceny paliw w Polsce. Ma to związek nie tylko z panoszącym się koronawirusem, ale także z brakiem porozumienia pomiędzy Rosją a kartelem OPEC. Do tego dochodzi decyzja o maksymalnym obniżeniu cen na stacjach PKN Orlen.

Jak poinformował wczoraj szef PKN Orlen Daniel Obajtek, podjęto decyzję o zmniejszeniu cen paliw, tak aby Polacy, którzy muszą w tym trudnym czasie przemieszczać się, korzystali z własnych samochodów, zamiast komunikacji zbiorowej. Może to zatem oznaczać decyzję o rezygnacji z marży sprzedawców detalicznych lub jej minimalizacja, co w praktyce może wynieść ok. 16% dla benzyny i ok. 13% dla oleju napędowego.
Jeśli dodamy do tego rekordowe obniżki ceny baryłki ropy, to możemy spodziewać się spadku cen nawet w okolice 4 zł za litr.

Jak przekazał koncern paliwowy, od początku tego roku na stacjach własnych ORLEN-u ceny benzyny 95 i diesla systematycznie maleją. Obniżki wyniosły średnio ok. 46 groszy na litrze benzyny 95 i 60 groszy na litrze oleju napędowego.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Jaka jest Twoja reakcja?
50%
50%
0%