Harley-Davidson Street Bob 114 2021: Nowy bobber z charakterem

Harley-Davidson Street Bob w najnowszej wersji z rozwierconym silnikiem wygląda jeszcze bardziej niepokornie niż poprzednio. Jakich jeszcze zmian doczekał się ten minimalistyczny model motocykla z Milwaukee? 

114– ta liczba przyświeca nowym modelom z rodziny Softail Harleya-Davidsona. 114 to oczywiście symbol odzwierciedlający rozwierconą pojemność silnika wyrażoną w amerykańskich jednostkach. W bardziej zrozumiałych dla Europy liczbach, to niespełna 1,9 litra pojemności, a dokładnie jakieś 1868 cm³. W każdym z cylindrów można by spokojnie zaparzyć herbatę dla dwojga! W nowym modelu Street Bob 114, będącym nowością w gamie motocykli Softail na rok 2021, zwiększono pojemność skokową dzięki zastosowaniu silnika Milwaukee-Eight 114. Osiągi ogromnej V2-ki mają byc jeszcze bardziej spektakularne. A podkreślać je ma dodatkowo ascetyczny styl motocykla.

Nowy Harley-Davidson Street Bob 114 2021

Model Street Bob 114 to motocykl o bezkompromisowym wyglądzie przeznaczony do ostrej jazdy w stylu ekipy z Sons of Anarchy. Jako najlżejszy z modeli Softail wyposażonych w silnik Milwaukee-Eight 114, Street Bob 114 ma dodatkowo zapewniać szybką jazdę i spory zapas mocy – większe o 9% przyspieszenia od 0 do 100 km/h i o 13% od 100 do 130 km/h w stosunku do poprzedniego modelu Street Bob z silnikiem Milwaukee-Eight 107. Motocykl ten wyróżnia oryginalna stylistyka, typowa dla motocykla bobber, od kierownicy mini-ape do skróconego tylnego błotnika. Dzięki cyfrowemu wyświetlaczowi zamontowanemu „w” kierownicy, przód motocykla zyskuje minimalistyczny charakter i ma się wrażenie, jakby prędkościomierz został zdemontowany i rzucony na stół w garażu. Wśród atutów nowego Street Boba 114 ma także występować bardziej zachęcająca cena, która z kolei ma pozwolić na dalsze zwiększenie osiągów dzięki zestawowi Screamin’ Eagle z kolekcji oryginalnych akcesoriów i dodatków H-D.

MOTOCYKLE HARLEY-DAVIDSON NA ROK 2021: PASJA, PRZYGODA I WOLNOŚĆ

Harley-Davidson Street Bob 114 2021 w pigułce:

  • Silnik Milwaukee-Eight 114 – Największy silnik montowany fabrycznie na podwoziu Softail. Moment obrotowy 155 Nm przy 3250 obr./min. Wydech typu shotgun 2-w-2. Otwarty filtr powietrza z emblematem 114 na obudowie.
  • Minimalistyczny, surowy styl – Podcięte błotniki, kierownica mini-ape, zgrabny zbiornik paliwa o pojemności 13.2 litra, lakierowane na czarno koła ze szprychami i lakierowany na czarno silnik z chromowanymi rurkami osłon popychaczy.
  • Siedzenie dla pasażera – Siedzenie i podnóżki dla pasażera w standardzie.
  • Tylne zawieszenie typu monoshock – Regulowane tylne zawieszenie z pojedynczym amortyzatorem, aby łatwo dostosować ustawienia do własnych wymagań lub jazdy z pasażerem.
  • Przednie zawieszenie typu dual bending valve – Zaawansowana technika zawieszenia z widelcem typu cartridge o zmniejszonej masie i sportowym charakterze oraz liniowej charakterystyce tłumienia.
  • Technika – Cyfrowy wyświetlacz zamontowany “w” kierownicy, bezkluczykowy włącznik zapłonu, gniazdo ładowania USB oraz system zabezpieczeń.
  • Reflektor Signature LED – Rozświetlające mrok światło, aby wszystko widzieć i być widocznym.
  • Nowe i stylowe wersje kolorystyczne – Motocykl jest dostępny w czterech unikatowych wersjach kolorystycznych z klasycznym logo “Numer jeden” namalowanym na zbiorniku paliwa.H-D Street Bob 114 2021

    H-D Street Bob 114 2021 to piękna czerń w połysku i macie i stylowe, świetnie uzupełniające charakter maszyny malowanie zbiornika. Do tego dzielona kanapa, gumowe osłony widelca, pokaźne proste rury wydechu i minimalistyczny styl. Podoba nam się taka wizja zawadiackiego króla miejskiej dżungli.

Piotr Ganczarski

Z wykształcenia inżynier mechaniki i budowy maszyn. Motocykle są jego życiowym przekleństwem i chorą miłością. Buduje, przerabia i remontuje jednoślady. Zarówno te nowsze, jak i starsze. Fan motoryzacji i podróżowania na różne sposoby. Oprócz tego lubi pohasać na rowerze i przeczytać dobrą książkę.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button