MOTOCYKLE HARLEY-DAVIDSON NA ROK 2021: PASJA, PRZYGODA I WOLNOŚĆ

Informacja Prasowa

Podczas wczorajszej globalnej premiery nowej kolekcji motocykli Harley-Davidson na sezon 2021, poznaliśmy wszystkie szczegóły dotyczące tego, czego może spodziewać się w salonach marki już niebawem. Dla wszystkich, którzy nie załapali się na udział w wydarzeniu, mamy poniższe podsumowanie.

W 2021 r. Harley-Davidson oferuje motocyklistom lepsze osiągi, styl i technologię oraz więcej wolności. W ofercie pojawi się pełen charakteru model Street Bob 114 i odnowiony cruiser Fat Boy 114, a także zgodne z najnowszymi trendami nowe wersje stylizacyjne trzech popularnych baggerów o świetnych osiągach: modeli Street Glide Special, Road Glide Special i Road King Special. W 2021 r. firma Harley-Davidson zaoferuje także cztery modele klasy super-premium stworzone przez zespół Custom Vehicle Operations.

HD SportGlide 2021

– Harley-Davidson wkracza w 2021 rok koncentrując się na jeździe motocyklem jako emocjonalnym doświadczeniu – powiedział Wiceprezes ds. Marketingu Theo Keetell – Ponadczasowe poszukiwanie przygody i wolności na drodze jest podstawą naszego dziedzictwa i wizji naszej przyszłości. W nowym roku i nadchodzącym sezonie motocyklowym, realizacja tego pragnienia jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

 

Street Bob 114 – najnowszy model typu cruiser

Osiem modeli motocykli Harley-Davidson Softail zapewnia najwyższej jakości wrażenia z jazdy, łącząc współczesną moc i nowoczesną technologię z autentycznym amerykańskim stylem. Nowy model Street Bob 114 uzupełnia serię motocykli typu cruiser o styl bobber i doskonałe osiągi. Jako najlżejszy model Softail wyposażony w mocny silnik Milwaukee-Eight 114, Street Bob 114 gwarantuje ostrą jazdę z odpowiednim zapasem mocy. Pełno w nim autentycznego charakteru, od kierownicy mini-ape do skróconego tylnego błotnika.

Model Fat Boy, ze swoją krępą posturą, jest jednym z najbardziej imponujących motocykli w ofercie firmy Harley-Davidson. Odświeżona stylizacja na rok 2021 rozjaśnia jego wygląd, ponieważ błyszczący chrom zastępuje satynowe wykończenie układu napędowego i wydechowego, części przedniej, wsporników tylnych błotników i konsoli.

Nowego Fat Boya można też ubrać w piękną biżuterię, łącznie z kozackimi frezowanymi kołami. Wtedy będzie wyglądać tak:

HD Fat Boy 2021 accesorized

Motocykle Hot Rod Bagger – nowe wyposażenie

Linia motocykli Touring Harley-Davidson oferowanych w 2021 r. obejmuje trio motocykli hot rod bagger o nowym zawadiackim charakterze i nowych możliwościach. Modele Road King Special, Road Glide Special i Street Glide Special, napędzane silnikiem Milwaukee-Eight 114, charakteryzują się bezkompromisowym stylem i łączą w sobie dominację na ulicy z możliwościami i komfortem jazdy w długiej trasie, jakie zapewnia podwozie maszyn z rodziny Harley-Davidson Touring. Modele Street Glide Special and Road Glide Special są dostępne w wersji w dwubarwnym lakierowaniu, a także oferują możliwość wyboru pomiędzy wykończeniem w mrocznym stylu a jasnym chromem – wybór pomiędzy ciemnym i złowieszczym albo błyszczącym i bardziej tradycyjnym wyglądem. Modele Road King Special i Street Glide Special zostały wyposażone w nowy reflektor przedni LED Daymaker, a wszystkie trzy modele Special posiadają teraz nową niskoprofilową osłonę silnika, która znakomicie podkreśla ich zwarte sylwetki.

Wszystkie modele z rodziny Touring firmy Harley-Davidson wyposażono w system multimedialny Boom! Box GTS z kolorowym ekranem dotykowym. System jest kompatybilny z Android Auto i Apple CarPlay. Dzięki przewodowemu połączeniu ze zgodnym typem smartfona, podczas jazdy można korzystać z dowolnej aplikacji, aby uzyskać dostęp do mediów, usług transmisji strumieniowej, komunikacji i wskazań nawigacji, przy jednoczesnym ograniczeniu do minimum rozpraszania uwagi kierowcy.

 

Modele CVO – Nowy poziom audio

Motocykle tworzone przez dział Harley-Davidson Custom Vehicle Operations to szczyt stylu i wzornictwa marki Harley-Davidson, dzięki efektownym elementom wykończenia, zaawansowanej technologii, ekskluzywnym komponentom i dbałości o szczegóły.

HD Audio kokpit 2021

W roku 2021, modele CVO Street Glide i CVO Road Glide będą wyposażone w całkowicie nowy system Harley-Davidson Audio, opracowany przy współpracy z firmą Rockford Fosgate. Jest to zaawansowany system audio, wyposażony w głośniki i wzmacniacze zaprojektowane specjalnie dla motocykli Harley-Davidson. System audio Harley-Davidson wykorzystujący komponenty firmy Rockford Fosgate będzie również dostępny w dziale oryginalnych części i akcesoriów Harley-Davidson jako wyposażenie dodatkowe do motocykli H-D Touring wyprodukowanych w roku 2014 i nowszych, wyposażonych w system multimedialny Boom! Box.

Każdy z czterech oferowanych w 2021 r. modeli CVO – CVO Street Glide, CVO Road Glide, CVO Limited i CVO Tri Glide – posiada nowe opcje lakieru i najwyższej klasy akcesoria. Silnik Milwaukee-Eight 117 V-Twin jest montowany wyłącznie w modelach CVO i jest to najmocniejsza jednostka napędowa oferowana jako wyposażenie fabryczne w motocyklach Harley-Davidson.

Nieustannie rozwijamy nowe technologie, aby jazda motocyklem była jeszcze bardziej intuicyjna. Wszystkie modele CVO są wyposażone w system RDRS Safety Enhancements (znany wcześniej RDRS). Ten zestaw technologii ma na celu zwiększenie pewności siebie kierowcy w nieoczekiwanych sytuacjach lub złych warunkach drogowych. Pakiet RDRS Safety Enhancements obejmuje: elektronicznie połączone hamulce z ulepszonym działaniem w zakręcie, układ ABS z działaniem w zakręcie, system kontroli trakcji z działaniem w zakręcie, system kontroli poślizgu z działaniem w zakręcie, system utrzymywania pojazdu na wzniesieniu (VHC), system monitorowania ciśnienia w oponach (TMPS).

 

Motocykl Harley-Davidson Pan America – Premiera 22 lutego 2021

Wiemy też, że przygodowa Pan America na pewno pojawi się w ofercie w tym roku. Jednak dla tego modelu planowane jest odrębne premierowe wydarzenie.
Całkowicie nowy motocykl Pan America 1250 zostanie zaprezentowany podczas wirtualnej inauguracji Harley-Davidson 2021 w dniu 19 stycznia.

Harley-Davidson ujawni wszystkie szczegóły motocykla podczas oficjalnej premiery na kolejnym wydarzeniu wirtualnym w dniu 22 lutego 2021 roku.

Można się już zarejestrować na premierę Pan America na www.harley-davidson.pl Tam też znaleźć można więcej informacji na temat tegorocznych nowości.

 

 

 

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button