Dakar 2021, etap IV: zawodzą motocyklowi faworyci, zaskakują debiutanci

Czwarty etap rajdu Dakar 2021 miał charakter nieco "przejściowy" i dawał szansę na złapanie oddechu przed resztą zawodów. Zawodnicy do przejechania mieli 337 kilometrów odcinka specjalnego i aż 476 kilometrów dojazdówki. Etap wygrał Joan Barreda Bort, który przez cały dzień jechał bardzo pewnie meldując się praktycznie na wszystkich punktach kontrolnych z najlepszym czasem.

Środowy etap prowadził z Wadi Ad-Dawasir do stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadu. Motocykliści poruszali się w terenie typowo pustynnym, chociaż dzisiaj zabrakło wydm. Na mecie z najlepszym czasem zjawił się Hiszpan, Joan Barreda Bort, tuż za nim, ze stratą blisko sześciu minut zawody ukończył Ross Branch, trzeci w Rijadzie pojawił się dakarowy nowicjusz, niezwykle szybki Daniel Sanders.

Dakar 2021, etap IV. Wygrywa Joan Barreda Bort

Barreda Bort wygrał swój drugi etap w tegorocznej edycji i obecnie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej ze  stratą 15 sekund do lidera. Prowadzi Xavier De Soultrait, który w tym roku startuje na motocyklu marki Husqvarna.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

Za nami kolejny dobry etap. Dzisiejszy dzień zacząłem ze sporą stratą z powodu mojego wczorajszego wyniku, ale taki właśnie jest Rajd Dakar - albo jesteś w czołówce i ciśniesz, albo daleko z tyłu. Musimy utrzymać tempo jazdy i jak najczęściej być w czołówce. Jak dotąd użyłem trzy opony. Niestety tak, której używałem dzisiaj, jest w tragicznym stanie, a miałem na niej jechać przez trzy dni, więc to nie jest dobra wiadomość. Zobaczymy, co możemy zrobić w najbliższych dniach.

-Mówił na mecie zwycięzca dzisiejszego etapu, Joan Barreda Bort.

Faworyci w tarapatach. Dakar 2021 jest bezlitosny

Czwarty etap był kolejnym bardzo nieudanym dniem dla faworytów zawodów. Zarówno Ricky Brabec, Toby Price jak i Matthias Walkner metę osiągnęli na odległych pozycjach. Zawodnik Hondy metę osiągnął z 18. czasem, Price był 22., a Walkner 23.

Polscy motocykliści zanotowali dzisiaj udany i bardzo równy występ. Giemza metę osiągnął z 26. czasem i stratą blisko 20 minut do lidera, tuż za nim na metę wpadł Adam Tomiczek. Doskonale jedzie również debiutant i najmłodszy motocyklista w stawce, Konrad Dąbrowski, który cały czas porusza się w okolicach pierwszej pięćdziesiątki. Dzisiaj zajął 44. miejsce.

Rajd Dakar 2021. Orlen Team

W klasyfikacji generalnej Giemza utrzymał 20 miejsce, a Adam Tomiczek wspiął się o jedną pozycję wyżej i obecnie zajmuje 25. lokatę. Dąbrowski jest na 44. miejscu.

Już jutro zawodnicy staną na starcie do piątego dnia ścigania w rajdzie Dakar 2021. Dakarowa karawana rozpocznie dzień w Rijadzie, a zakończy w Al Qaisumah. Motocykliści pokonają zaledwie 205 kilometrów dojazdówki i 456 kilometrów odcinka specjalnego.

Orlen w Rajdzie Dakar 2021. Podsumowanie etapu III

 

 

 

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button