BMW Motorrad liderem rynku wśród dużych motocykli. Niezmiennie

Duży GS ponownie królem

W skrócie
  • BMW Motorrad niezmiennie na pierwszym miejscu wśród najczęściej wybieranych nowych motocykli w segmencie powyżej 500 cm3
  • Najbardziej popularny motocykl BMW umacnia markę na pozycji lidera polskiego rynku, zwiększając jednocześnie swój wynik aż o 10 procent rok do roku

BMW Motorrad kolejny raz zostało najczęściej wybieranym producentem wśród motocykli o pojemności większej niż 500 cm³ w 2022 roku. Miało to miejsce także w ubiegłych latach, co sprawia, że bawarskie motocykle umocniły swoją pozycję w segmencie. Zgadnij, który motocykl BMW bryluje w tym zestawieniu? 

W segmencie powyżej 500 cm3 BMW Motorrad nie ma sobie równych. Ten producent chyba jak żaden inny kojarzony jest przede wszystkim z dużymi motocyklami z najwyższej półki. I trzeba przyznać, że bawarscy spece od jednośladów wiedzą jak rozgrywać partie szachów w swoim segmencie, bo przecież statystyki nie kłamią. Kolejny rok z rzędu marka zajęła pierwszą pozycję na polskim rynku, kończąc sprawozdanie z liczbą 2 068 zarejestrowanych motocykli. Najwyższy stopień na podium należał do niej również w segmencie Adventure, ale to chyba także nikogo nie dziwi, bo motocykle BMW serii GS od lat uważane są za synonim właśnie takich jednośladów.

BMW Motorrad niezmiennie liderem  rynku w Polsce

Najpopularniejszym modelem, podobnie jak w ubiegłym roku, był (uwaga!) R 1250 GS Adventure (548 sztuk), który zdążył jeszcze odnotować 10-procentowy wzrost zainteresowania zakończonego rejestracją. Klienci docenili również model będący niejako po przeciwstawnej stronie pod względem kategorii motocykli. Mowa o maszynie o jeszcze większej pojemności, należącej do kategorii królewskiej, czyli powyżej 1 700 cm³ – oczywiście jest nim BMW R18, który to motocykl znalazł 112 nabywców. A to z kolei przełożyło się na ponad 16-proc. udział w tej kategorii. Taki wynik można spokojnie uznać za niemały sukces, zważywszy na fakt, że cruisery BMW są ciągle “świeżakami” w świecie ciężkich motocyklowych krążowników. BMW r1250gs-adventure

Przeczytaj też:

Zadbaj o swój motocykl BMW: skorzystaj jeszcze w tym roku z akcji “Sezon nie ma końca”

W ramach współpracy z polską Policją przy programie “Bezpieczniej na drogach – motocykle dla służby ruchu drogowego” do funkcjonariuszy trafiły 503 egzemplarze modelu R 1250 RT w specjalnej konfiguracji. Oprócz aktywnej służby na polskich drogach, motocykle będą wykorzystywane do celów szkoleniowych. O tym fakcie pisaliśmy już w ciągu roku i wywołał on niemałe poruszenie. Nowe “erteki” w lusterku wstecznym będą wzbudzać i już wzbudzają podwójny respekt.

Ponadto w 2022 r. na bazie modelu R18 powstało w Polsce 7 niekonwencjonalnych customów. Zostały one stworzone przez poszczególnych dealerów marki w ramach międzynarodowej inicjatywy BMW Motorrad. Część z nich trafiła także na nasze łamy i zyskała uznanie wśród światowej śmietanki tego rzemiosła. Trzeba przyznać, że baza w postaci gołego BMW R18 wydaje się być idealną do stworzenia motocykla jeszcze bardziej unikalnego i zwracającego na siebie uwagę.

Ptaszki donoszą nam, że w tym roku będzie się działo wiele wśród oferty motocykli BMW. Czekamy zatem już teraz na jednośladowe nowości z Bawarii.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button