Akcja "Znicz 2017" już trwa. Wzmożone kontrole do 5. listopada

W tym roku akcja "ZNICZ 2017" trwa już od piątku 27. października. Zakończy się dopiero 5. listopada. Funkcjonariusze będą kontrolować prędkość, bezpieczeństwo przewożonych pasażerów oraz trzeźwość. Wszystko po to, by ograniczyć liczbę ofiar jednego z najniebezpieczniejszych okresów w roku. W 2016 zginęło blisko 50 osób. 

Koniec akcji "Bezpieczny weekend - ZNICZ 2017" zaplanowano na 5. listopada. Rokroczna, wzmożona aktywność funkcjonariuszy policji zaplanowana jest na cały tydzień, po to by zapobiegać wypadkom i ograniczyć liczbę ofiar śmiertelnych. W 2016 doszło do 534 wypadków, w których zginęło 49 osób.

Jakie czynności będzie wykonywać policja? To oczywiście wzmożone kontrole drogowe. W pierwszej kolejności nakierowane na kontrolę prędkości i trzeźwości, ale nie tylko. Jak możemy wyczytać na stronach np. KMP w Sosnowcu:

Najbliższe dni to czas, w którym wielu z nas odwiedzi groby swoich najbliższych. Zadbajmy o to, aby był to bezpieczny czas. W ramach policyjnej akcji "ZNICZ 2017" policjanci będą sprawdzać stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci. Szczególnie w pobliżu cmentarzy i dworców, ruch będzie bardzo duży.

Bezpieczeństwo przewożony pasażerów, zwłaszcza tych najmniejszych, przewija się w notach prasowych także innych komend z różnych rejonów Polski.

Oczywiście, warto pamiętać, że okolice cmentarzy często będę przeorganizowane, zwłaszcza jeśli chodzi o miejsca parkingowe. Policjanci będą regularnie kontrolować prawidłowość parkowania, więc nie warto "parkować na czuja". W tym wyjątkowym okresie może dotyczyć to także motocyklistów. Oczywiście, jeśli ktoś jest na tyle twardy by w listopadzie, i przy 3 stopniach Celsjusza, jeździć na motocyklu.

Dodaj komentarz

lub

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button