Aktualnie czytasz:
Ubezpieczenie OC 2017: Opozycja mówi podwyżkom stanowcze NIE!
5

– Premier Beata Szydło powinna natychmiast zająć się lawinowo rosnącymi cenami polis OC – zgodnie mówią politycy Platformy Obywatelskiej. Uważają, że rosnące stawki obowiązkowego ubezpieczenia OC to zmowa cenowa. Twierdzą, że tą sprawą powinien się zająć obecny rząd. Sprawa wysokości składek OC dotyczy przecież 20 milionów Polaków…

– Mamy do czynienia z drastycznymi podwyżkami ubezpieczeń OC. Te podwyżki sięgają średnio 36 proc., ale w skrajnych przypadkach wynoszą nawet 500 proc. To jest ubezpieczenie obowiązkowe, w związku z tym powinna się tym zainteresować pani premier – to wypowiedź Agnieszki Pomaskiej z Platformy Obywatelskiej. Wg niej sprawą powinna zająć się premier Szydło. – W ub. tygodniu składaliśmy zapytanie do pani premier w tej sprawie. Wiceminister, odpowiadająca w imieniu pani premier, zignorowała problem. Uważa, że problemu nie ma. Sprawę bagatelizuje też UOKiK. My uważamy, że powinno być zupełnie inaczej – mówi Pomaska.

– Żądamy od pani premier Szydło interwencji w tej sprawie w sposób natychmiastowy. Żądamy, aby zmusiła UOKiK o wszczęcie postępowania w sprawie naruszenia zbiorowych interesów konsumentów – dodaje jej partyjny kolega, Sławomir Nitras.

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

Zobaczymy jak sprawa się potoczy. W tej chwili ubezpieczyciele masowo podnoszą stawki OC argumentując nierentownością obecnych składek, które są zbyt niskie w stosunku do dużej szkodowości. Pisaliśmy już o oficjalnym stanowisku PZU S.A., której to przedstawiciele na konferencji wynikowej oświadczyli, że w tylko w trzecim kwartale stracili 121,8 mln zł w sektorze ubezpieczeń komunikacyjnych OC. Jak już pisaliśmy, mimo nierentowności ubezpieczeń komunikacyjnych deklarowanych przez Grupę PZU, zanotowała ona w trzecim kwartale 2016 r. zysk netto rzędu 649 mln zł (138,1 mln zł więcej niż w tym samym okresie 2015 roku), co dało wynik 1 mld 508 mln zł po trzech kwartałach 2016 r.

A ty Kowalski płać 50% drożej, dlatego by gigantycznym konsorcjom słupki zgadzały się w każdym sektorze. Będziemy was informować, czy pani premier zdecydowała się na jakąś reakcję…

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

źródło: tvn24bis.pl

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
0%
0%
100%
 • Zdjęcie profilowe
  bea555
  23 listopada 2016 at 23:01

  Póki co to posłowie PO są w zdecydowanej mniejszości i mogą sobie pogadać albo pogwizdać co najwyżej, a nie ŻĄDAĆ od wielce szanownej p. premier czegokolwiek.
  Jak zechce to będzie interweniować, tylko czy zechce?…

 • tm
  24 listopada 2016 at 15:44

  I tak ceny OC już są wysokie.Jak porównałem na kalkulatorze cuk ile zapłacę za ubezpieczenie auta, to różnice w cenie między różnymi TU były rzędu kilku stówek.

 • Demon
  27 listopada 2016 at 18:13

  No pewnie niech wszystko idzie do góry najpierw benzyna i Lpg teraz oc ciekawe za co mamy żyć . Ja sam jestem jedynym żywicielem rodziny robię ciągle nadgodziny żeby jakoś wiązać koniec z końcem, a tu ciągle podwyżki. Przecież Lpg do samochodów było traktowane jako paliwo bio a tu proszę ma kosztować 3 zł lub więcej jakieś wpłaty po 10 mln zł zwykły Kowalski który prowadzi sprzedaż Lpg do samochodów będzie musiał zwinąć interes a tu straci około 40 tysięcy ludzi pracę. Zajebista ekonomia w pracy. Niech rząd jeszcze zawiesi zwrot z pitu . Żałuję że jak miałem okazję wyjechać za granicę to tego nie zrobiłem w Polsce co raz gorzej się Żyje

 • Otek
  22 grudnia 2016 at 00:48

  Politycy nie zareagują, bo im przez to więcej podatków wpływa.