Top 5 wskazówek: Jak wybrać odpowiedni dla siebie motocykl 125

Wybór odpowiedniego dla siebie motocykla 125, w zalewie ofert producentów nie powinien stanowić problemu. Musimy tylko jasno określić, czego oczekujemy od naszego jednośladu na prawo jazdy kategorii B. Skuterowo.com dziś Wam pomaga podjąć odpowiednią decyzję.

1. Sportowy czy naked?

Fanom sportowych emocji, którzy z racji braku uprawnień lub zbyt młodego wieku nie mogą pozwolić sobie na większą pojemność, zdecydowanie odpowiadać będzie sportowy styl motocykla. Tutaj jest szeroki wybór – prawie każdy producent ma w swojej ofercie ścigacza klasy 125. Bardziej użytkowy i wygodny na co dzień będzie jednak naked. Można wyposażyć go w kufry a sama pozycja jest mniej męcząca niż na sportowym odpowiedniku.

2. Ekonomia

Jeśli sporo jeździmy po mieście lub motocykl służy nam głównie do dojazdów do szkoły/pracy, lepiej poszukać oszczędnego sprzętu zasilanego wtryskiem paliwa. Chociaż motocykle 125 ccm generalnie nie palą dużo, różnice między modelami wynoszą czasem 1-2l /100 km.

3. Marka

Konkurencja producentów na rynku jest bardzo wysoka. To sprawia, że motocykl 125 uznanej marki można kupić za bardzo rozsądne pieniądze. Dlatego warto poszukać ofert nie tylko chińskich czy tajwańskich marek.

4. Nowy czy używany?

Na używkach próbują zarobić przede wszystkim handlarze. Szukając używanej 125ątki wśród ofert w serwisach ogłoszeniowych, polecamy zabrać na oględziny osobę z doświadczeniem przy serwisowaniu motocykli. Łatwo trafić na minę, szczególnie w tak gorącym okresie jak nadchodzący sezon 2015.

5. Cena

Nie polecamy kupowania najtańszego motocykla na rynku, niezależnie czy będzie to pojazd używany, czy nowy. Chociaż okazje nieraz się zdarzają, jakość i bezwypadkowość motocykla którym będziemy się poruszać ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa

Andrzej Zaborowski

Redaktor serwisu Skuterowo.com

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button